Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Ratownicy odwiedzili specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy

2019-01-22 10:59:41 (ost. akt: 2019-01-22 11:19:44)

Autor zdjęcia: Beata Arbatowska

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie odwiedzili ratownicy medyczni z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus. Podczas zajęć poruszano tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem i zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Głównym założeniem spotkania w SOSW było promowanie bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych. Tematyka jaką poruszono podczas zajęć zawierała aspekty związane z bezpiecznym wypoczynkiem i zabawą, ale również zasady postępowania podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Zadania z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie, to m.in. wezwanie służb ratunkowych, zabezpieczenie poszkodowanego po upadku z drabinek gimnastycznych, prawidłowe ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, itp.

Ratownicy przygotowali także niespodzianką dla nauczycieli, którzy musieli wykonać resuscytację krążeniowo oddechowo z użyciem AED (automatycznego defibrylatora). Z kolei uczniowie musieli się zmierzyć z sytuacją, w której ich opiekun zasłabł i konieczne było udzielenie pierwszej pomocy

Podczas podsumowania spotkania nauczyciele wręczyli nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów.

Grzegorz Siemieniuk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages