środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Kolejni ratownicy odebrali certyfikaty

2018-12-04 13:32:27 (ost. akt: 2018-12-04 13:37:08)

Autor zdjęcia: Grzegorz Siemieniuk

W piątek, 30 listopada w bazie wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie zakończył się kolejny kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Tym razem w specjalistycznym szkoleniu uczestniczyło 16 osób- ratowników wodnych i strażaków ochotników.

Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno od kilku lat szkoli policjantów, strażników wodnych i strażaków w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Zainteresowanie tego rodzaju szkoleniami jest ogromne – mówi Dariusz Hodkowski, prezes Fundacji Autrimpus. – Jednak jesteśmy nastawieni przede wszystkim na jakość, a nie ilość i stąd na w naszych kursach jednocześnie uczestniczy jednorazowo tylko kilkanaście osób. Chcemy, aby ratownicy nauczyli się jak najwięcej, a zdobytą wiedzę sprawdzili podczas zajęć praktycznych – dodaje.

Kurs KPP obejmował kilkadziesiąt godzin zajęć praktycznych i teoretycznych, ukierunkowanych na działanie w pozorowanych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Szkolenie skierowane jest do osób z jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, czyli m.in. straży pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, czy też wojska i policji. Podczas szkolenia kursanci zdobywają wiedzę, która pozwala im na realizację różnorodnych zadań z zakresu ratownictwa. Jesienny kurs w Szczytnie zakończył się 30 listopada.

- Kursanci przez kilka weekendów zgłębiali tajniki działań związanych z niesieniem pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk, wiceprezes Fundacji Autrimpus i zarazem kierownik kursu KPP. – Szczególnie zależy nam na szkoleniu osób z naszego powiatu, ze szczególnym uwzględnienie strażaków ochotników, którzy często są pierwsi na miejscu zdarzenia. Wtedy liczy się dosłownie każda sekunda i od ich prawidłowego działania zależy życie poszkodowanych.

W podsumowaniu kursu uczestniczył Krzysztof Mańkowski – burmistrza Szczytna i Arkadiusz Leska- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie.
- Cieszę się, że na terenie naszego miasta mamy tak prężnie działającą Fundację i Grupę Ratowniczą Autrimpus Szczytno – mówił burmistrz Mańkowski. – Jako miasto i MOS będziemy także w przyszłości wspierać takie działania, które służą poprawie bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i powiatu.
Do tej pory w kursach KPP organizowanych przez Fundację i Grupę Ratowniczą Autrimpus uczestniczyło ponad 180 osób.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages