Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Gorąco pod szczycieńską siatką. Mistrzostwa gonią mistrzostwa

2018-11-20 20:14:00 (ost. akt: 2018-11-24 22:47:47)

Autor zdjęcia: PCSTiR Szczytno

SIATKÓWKA/// Jeśli ktoś miał w ostatni weekend pełne ręce organizatorskiej roboty, to z pewnością byli to pracownicy PCSTiR Szczytno. Dwa turnieje, mnóstwo emocji!

Sportowe egzaminy rozpoczęły się już w piątek. 16 listopada w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera rozegrano mistrzostwa powiatu szczycieńskiego w minipiłce siatkowej szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców (łącznie 85 zawodników).

W pojedynku młodych siatkarek najskuteczniejsze okazały się uczennice SP nr 2 w Szczytnie, które w trakcie całego turnieju oddały wyłącznie 1 seta (zwycięstwo 2:1 nad SP Rumy). Tytuł wicemistrzyń zgarnęły podopieczne SP nr 6 Szczytno, a brąz uświetni galerię trofeów SP Orzyny. Tuż za podium uplasowały się odpowiednio SP Rumy i SP nr 3 Szczytno.

Tam, gdzie potknęła się noga ich koleżankom, nie zawiedli chłopcy ze szczycieńskiej "Trójki". Nie przegrali ani jednego meczu (jednego seta "urwali" wyłącznie ich rówieśnicy z SP Olszyny) i zasłużenie zdobyli upragnione złoto. Wspomniane Olszyny zdobyły srebro, brąz trafił do "Dwójki" ze Szczytna, a na 4. lokacie uplasowali się uczniowie SP Orzyny.

Stawka poszła w górę dwa dni później. 19 listopada w Szczytnie zameldowały się 4 ekipy dziewcząt (łącznie 38 zawodniczek), które miały się zmierzyć systemem "każdy z każdym". Podczas rozgrywanych tych zawodów nie było drużyn "z przypadku". By wpisać się na listę uczestników mistrzostw rejonu V w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, trzeba było wcześniej ograć konkurencję "lokalną".

Do szczycieńskiej "Dwójki" i "Trójki" dołączyły zatem rówieśniczki z Pisza i Mrągowa.
I to właśnie te ostatnie okazały się pierwszymi. Najpierw pokonały 2:0 ZS nr 3 Szczytno, później 2:1 SP nr 2 Szczytno, a złoto przypieczętowały triumfem nad I LO Pisz. W szczycieńskich derbach lepsza była "Trójka" ("Dwójka" uległa 2:0).

Klasyfikacja końcowa: 1. Zespól Szkół nr 2 Mrągowo. 2. ZS nr 3 Szczytno. 3. I LO Pisz, 4. ZS nr 2 Szczytno.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages