Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Reset w Siedlcach. Zwiad przed Andrzejkami i Ekstremalną Trójką

2018-11-22 22:43:55 (ost. akt: 2018-11-24 22:45:12)

Autor zdjęcia: archiwum KM #Reset Szczytno

EKSTREMALNIE/// Tysiące miłośników biegów z przeszkodami stawiły się w miniony weekend w Siedlcach, by zmierzyć się z wielkim Finałem Runmageddonu. Byli tam i nasi!

Nim jednak na tytułową trasę ruszyli w niedzielę "starzy wyjadacze" (walcząc m.in. o tytuł mistrza Polski Runmageddonu), dzień wcześniej stoczono 3 wojny w nieco bardziej "cywilnych" formułach: KIDS, Intro i Rekrut. W kategorii Intro (3 km, 15 przeszkód) godnie barwy #Reset Szczytno zaprezentowała Justyna Możdżeń. Priorytetem zawodniczki (która niedawno otrzymała tytuł Miss Runmageddonu) nie był jednak wynik, a... okazja do bezpośredniego "zarażenia" tą formą aktywności dwóch koleżanek.

W formule Rekrut (6 km, 30 przeszkód) rywalizowała natomiast Monika Kaczmarczyk (115. OPEN, 12. w klasyfikacji kobiet), Mirosław Orzoł (216. OPEN) i Izabela Zaborowska (244. OPEN, 39. w kat. kobiet).

Ledwie opadł kurz, a na linii startowej 18 listopada zameldowali się Jarosław Kordek i Jacek Konieczny. "Dziadek" i "Vincent" mają na swym koncie już mnóstwo startów w najrozmaitszych biegach ekstremalnych. W przeszło tysięcznym tłumie śmiałków zmagających się z Finałem Ligi (10 km, 50 przeszkód) zajęli stosunkowo wysokie, 283. miejsce (linię mety minęli solidarnie - ramię w ramię). Wynik mógłby niektórych rozczarować, lecz i duet morsów miał tego dnia zupełnie inne zadanie.

- Pobiegliśmy jako "grupa rozpoznawcza". Niby mogliśmy uzyskać dużo lepszy wynik, ale na trasie zrobiliśmy ok. 300 zdjęć telefonem. Na Runmageddonie pojawiliśmy się w znacznej mierze w roli organizatorów Szczycieńskiej Ekstremalnej Trójki.

Rozglądaliśmy się za nowymi rozwiązaniami - wspominają morsy z klubu #Reset. - Ostateczny rezultat i tak nie jest zły. Warto wspomnieć, że rok temu w Finale ok. 35 procent uczestników w ogóle nie dotarło do mety. Część z nich z powodu zwichnięć czy złamań - podsumowuje "Dziadek Mors", jednocześnie zachęcając do udziału w Andrzejkowym Biegu Morsów, który 24 listopada opanuje Szczytno. Tegoroczna edycja - jak zapewnia ekipa #Reset - będzie szczególna m.in. z uwagi na fakt mocnego zaakcentowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages