Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Oddali krew dla 8-letniego Józia

2018-11-23 17:46:27 (ost. akt: 2018-11-23 17:47:56)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Krew nazywana jest płynem życia, bo jest nam potrzebna jak tlen i woda. Nie można jej było czymś zastąpić. To życiodajny lek, który ratuje ludzkie życie. Wiedzą o tym krwiodawcy ze Szczytna, którzy oddali krew dla 8-letniego chłopca.

Krwiodawcy niosą bezinteresowną pomoc tym, którzy potrzebują najcenniejszego daru – życia. Oddając krew ratują ludzkie istnienia. A zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże. Na razie krwi i jej składników nie można niczym zastąpić. Dlatego każda osoba chcąca podzielić się częścią siebie jest tak cenna. Bo przecież krwi nie da się niczym zastąpić. Wiedzą o tym wszyscy, którzy jej potrzebowali.
Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczytnie przeprowadził 9 listopada kolejną zbiórkę krwi, która została dedykowana m. in. dla Józia Baj. Kilka miesięcy temu u tego 8-letniego chłopca zdjagnozowano białaczkę. Chłopiec przebywa obecnie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku . Na tą chwilę jedynym sposobem na ratowanie zdrowia chłopca jest przetaczanie krwi, którą chętnie szczycieńscy krwiodawcy mu podarowali.
Tego dnia podzielić się kroplą krwi zdecydowało się małżeństwo ze Szczytna Anna i Tomasz Filipowicz. Spytaliśmy co spowodowało, że postanowili oddać ją właśnie tego dnia.
- Już kilka razy w przeszłości dzieliliśmy się tym życiodajnym lekiem, lecz ostatnio zawsze coś powodowało, że nie mogliśmy oddać krwi - mówi małżeństwo. - W ostatnim czasie kilka razy próbowałam – dodaje pani Ania – Miałam albo złe wyniki lub brak czasu nie pozwalał. Zawsze coś wypadało ale teraz jak się dowiedzieliśmy, że krew potrzebna jest dla dziecka bez wahania postanowiliśmy ją oddać i tak też się stało. Warto dzielić się tym, co może uratować życie i zdrowie innego człowieka. Bo nie ma nic cenniejszego niż życie - zapewniają.
Podczas piątkowej akcji zarejestrowane zostały 53 osoby z pośród których oddać krew mogło 44. Łącznie w dniu dzisiejszym pozyskaliśmy prawie 20 litrów życiodajnego płynu.
- Dziękujemy wszystkim za poświęcenie swojego czasu, a szczególnie za podarowaną krew i nadzieję Józia Baj i wielu chorych na powrót do zdrowia – komentuje szef szczycieńskich krwiodawców Sławomir Staszak. - Dzielmy się tym życiodajnym lekiem, bo każdy z nas może go potrzebować. Jeśli nie teraz to w przyszłości. Podarowanie krwi drugiej osobie to bohaterski czyn, który nic nie kosztuje.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z gminy #2630306 | 37.47.*.* 24 lis 2018 09:35

    Cudowni ludzie!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages