Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Bezpłatna cytologia już w niedzielę w Szczytnie

2018-10-12 13:52:17 (ost. akt: 2018-10-12 13:53:28)

Co roku w wyniku za późno wykrytego raka umierają tysiące kobiet. Choć, gdyby panie częściej się badały, mogłoby mniej. Dlatego warto korzystać z programów i projektów profilaktycznych. Nie dajmy się chorobie, badajmy się regularnie.

14 października w godz. 10-14 w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbędzie się Biała Niedziela , podczas której panie będą mogły wykonać bezpłatną cytologię. Większość z nas nie lubi chodzić do lekarza, jeśli nie musi. Na co dzień wolimy wierzyć, że wszystko jest w porządku, choć przecież tego nie wiemy. Do specjalisty zgłaszamy się, gdy objawy się już nasilają. — To duży błąd! Profilaktyka to podstawa, ona może uratować nam życie — zgodnie podkreślają lekarze i organizatorzy wydarzenia. Dlatego Białą Niedzielę warto na czerwono zaznaczyć sobie w kalendarzu. Przecież tu chodzi o nasze zdrowie, naszą przyszłość, a tym samym o przyszłość naszych bliskich.

“Jestem kobietą, chcę być zdrowa”, to hasło przewodnie realizowanego właśnie projektu. Mieszkanki powiatu szczycieńskiego dowiedzą się czegoś więcej na temat choroby, badań oraz metod leczenia. Będą mogły także zrobić sobie cytologię — podstawowe badanie diagnostyczne.

— Z darmowych badań mogą skorzystać aktywne zawodowo panie w wieku 29-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie miały robionej cytologii. Edukatorką na spotkaniu będzie Małgorzata Drężek-Skrzeszewska— wyjaśnia Małgorzata Chojnowska, koordynator projektu.

Warto pamiętać, że cytologia nie boli i w tym przypadku jest darmowa. Nie trzeba się na nią wcześniej zapisywać, trzeba po prostu przyjść. — Naprawdę nie ma na co czekać — podkreślają organizatorzy. Dodatkowo na każdą z pań czeka miła niespodzianka. Organizację Białej Niedzieli wspierają Szpital Powiatowy w Szczytnie i Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages