środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Konferencja plenarna środowisk senioralnych Powiatu Szczycieńskiego

2018-09-21 10:48:08 (ost. akt: 2018-09-21 10:49:19)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Podczas konferencji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie wyłoniono kandydata do Społecznej Rady Seniorow naszego województwa. Wybory wygrała Maria Trochimowicz.

W poniedziałek 17 września w Sali Partnerskiej Starostwa Powiatowego w Szczytnie w ramach Konferencji plenarnej środowisk senioralnych Powiatu Szczycieńskiego, odbyły się wybory kandydata do Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego z terenu Powiatu Szczycieńskiego. Zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji seniorskich z Powiatu Szczycieńskiego, którzy przedstawili swoich kandydatów. Gościem Konferencji Plenarnej był również Krzysztof Marusiński z ramienia Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie.
Wybory nadzorowane przez komisję skrutacyjną wygrała Pani Marianna Trochimowicz, wieloletnia Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Szczytnie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gwidon #2585686 | 31.0.*.* 21 wrz 2018 19:27

    Ciekawe jest to, że "środowiska senioralne" Powiatu szczycieńskiego - to tylko organizacje społeczne emerytów i rencistów. A co z innymi seniorami, którzy do nich nie należą. Czy ktoś ma w ogóle dane, ile osób w wieku podeszłym funkcjonuje i jak - czy przy pomocy rodziny, czy przy pomocy służb (MOPS, GOPS). To w ogóle jest śmieszne i bardzo wpasowuje się w kampanię wyborczą - już nie wiem, kogo. Środowiska senioralne, to powinny być - nie wiem, dlaczego tak nie jest - monitorowane przez służby socjalne. Jak dany delikwent jest opiekowany przez rodzinę, czy rodzina daje sobie z tym radę. Dlaczego należy zwracać się z wnioskami o pomoc, która się należy - pieluchy, przeciwpodleżynowe materace, itd., itp. Monitorowanie, wizytacje bardzo by usprawniły załatwianie takich rzeczy. Ale niestety najważniejsze jest wybranie przedstawiciela do rady senioralnej - kurczę taka rada - to nie rada - to jak zwykle wydmuszka. bardzo dobrze,że trafiła tam Pani Trochimowicz - ale to niestety tylko paprotka na stole prezydialnym.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages