Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Jubileusz 70-lecia Gminnej Bibioteki Publicznej w Lipowcu

2018-09-16 09:30:00 (ost. akt: 2018-09-15 16:45:05)

Autor zdjęcia: GBP w Lipowcu

Był wielki tort i były prezenty – jak przystało na urodziny. Podczas oficjalnej części jubileuszu nie zabrakło przemówień, chwil wzruszeń i podziękowań.

W sobotę 8 września Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu świętowała swoje 70-lecie, które połączono z Narodowym Czytaniem. Na uroczystości pojawiło się wielu gości. W obchodach wzięli udział: Wójt Gminy Szczytno, Starosta Szczycieński, zastępca Wójta Gminy Szczytno, emerytowani i obecni pracownicy biblioteki w Lipowcu, Sołtys wsi Lipowiec, Radny Gminy Szczytno, przedstawiciele stowarzyszeń z naszej miejscowości, czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Po przywitaniu i rozdaniu podziękowań oraz kwiatów wszyscy obejrzeli i wysłuchali prezentacji dotyczącej historii biblioteki w Lipowcu. Okolicznościowe wystąpienia gości, oprócz życzeń dla pracowników Biblioteki, podkreślały ich ważną rolę dla lokalnej społeczności oraz przywoływały osobiste wspomnienia związane z Jubilatką. Kolejnym punktem programu była degustacja urodzinowego tortu.
Po jubileuszowej części spotkania przyszła kolej na Narodowe Czytanie, podczas którego 8 lektorów odczytało fragmenty powieści S. Żeromskiego „Przedwiośnie”. Na koniec obecni goście wpisali się do kroniki GBP w Lipowcu, a osoby które miały własny egzemplarz powieści otrzymały pamiątkowe pieczęcie. Narodowe Czytanie, jak co roku, odbyło się również w filiach w Kamionku, Olszynach i Szymanach.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages