Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Szczycieńscy krwiodawcy najlepsi w województwie!

2018-08-23 15:00:29 (ost. akt: 2018-08-23 15:03:24)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Honorowi Dawcy Krwi z terenu województwa zmagali się z kilkoma konkurencjami sprawnościowymi na Wojewódzkiej Spartakiadzie Klubów HDK. Szczycieńska drużyna pokonała wszystkich konkurentów i zgarnęła pierwsze miejsce podczas rywalizacji.

Wspólne spotkania krwiodawców, wszystkich sympatyków i osób wspierających, jest zawsze znakomitą okazją do podsumowania mijającego roku i tego co udało się osiągnąć. W sobotę, 18 sierpnia w Kręsku obok doskonałej zabawy Spartakiada ukazała również jak zżyta i zorganizowana jest ta grupa ludzi, która swoją ofiarnością i przekazaniem cząstki siebie ratuje bezinteresownie życie innych.
- Krwiodawcy są wzorem godnym naśladowania. Pomagacie ludziom, nie oczekując niczego w zamian. Krew jest symbolem życia i tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jej jedynym źródłem. to jaką wartość ma krew, doceniamy dopiero w obliczu tragedii najbliższych. To, że honorowo oddajecie krew jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości - zapewniał Sławomir Staszak szef szczycieńskiego Klubu HDK w Szczytnie. - Takie spotkania to nie tylko okazja do propagowania idei krwiodawstwa, ale również zabawy.
Podczas tegorocznej spartakiady krwiodawców powiatu szczycieńskiego rozegranych zostało 6 konkurencji: rzut piłką lekarską, rzut kulą, rzut lotką do tarczy, rzut piłką do kosza, łowienie rybek oraz strzały na bramkę piłką przodem i tyłem i slalom z piłką.
- Celem Spartakiady jest popularyzacja idei i upowszechnianie ruchu krwiodawstwa w społeczeństwie, nawiązanie współpracy, zacieśnianie więzi w środowisku krwiodawców oraz utrzymanie i rozwijanie koleżeńskich kontaktów. Nie miejsca i nagrody są ważne, chcemy się spotykać i wspólnie z krwiodawcami i ich rodzinami dobrze bawić - podsumował Sławomir Staszak.
Szczycieńskich krwiodawców reprezentowała drużyna w składzie Magnuszewski Artur, Magnuszewski Michał, Magnuszewska Justyna oraz Piotr Grzegorczyk. Zawodnicy uzyskali największą ilość punktów i podczas Spartakiady Wojewódzkiej PCK w Kręsku koło Olsztyna zajęli pierwsze miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. keraj #2561916 | 83.6.*.* 23 sie 2018 21:17

  Artur podawał dane'

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maciej #2561791 | 83.9.*.* 23 sie 2018 18:45

  a na zdjęciu widać, że jest 5 reprezentantów... zapomnieliście o mnie :) Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages