środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Bezinteresownie dzielą się krwią

2018-08-12 10:26:04 (ost. akt: 2018-08-12 09:29:36)

Autor zdjęcia: jk

Krwi i jej składników nie można niczym zastąpić. Dlatego każda osoba chcąca podzielić się częścią siebie jest tak cenna. Wiedzą o tym wszyscy, którzy jej potrzebowali. Krwiodawcy z powiatu szczycieńskiego chętnie dzielą się cząstką siebie i licznie uczestniczą w akcjach poboru krwi.

W miesiące wakacyjne co roku występują duże braki krwi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są: większa liczba wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu się dawców. Duża liczba wypadków w miesiącach letnich spowodowana jest zwiększonym natężeniem ruchu związanym z okresem wakacyjnym.

- Dobro jakim się dzielimy zawsze powraca. Jeśli nie dziś czy jutro to za rok, dwa czy pięć, ale wraca, więc warto dzielić się tym, co mamy - zapewnia Przemysław Domjan ze Świętajna. - Oddaję krew od 18 roku życia. Byłem jeszcze w średniej szkole, gdy pierwszy raz oddałem krew. Móoj starszy brt również jest krwiodawcą. Nie można być obojętnym na potrzeby innych. Możemy naszą krwią uratować czyjąś matkę, żonę, dziecko, ojca, brata czy syna. Mamy świadomość, że liczy się każda kropla krwi. To nic nie kosztuje, nie boli a może pomóc drugiemu człowiekowi, więc warto zostać krwiodawcą - mówi.


W ramach wakacyjnej akcji 100 litrów krwi na 100 lecie niepodległości Honorowy Dawca Krwi Przemek za oddanie 40 litra krwi w ramach tego wydarzenia otrzymał kilka niespodzianek ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Do grona szczycieńskich krwiodawców dołączyła jedna z największych gwiazd Polskiej lekkoatletyki Pani Anna Jesień, która również w tym dniu podzielił się cząstką siebie.

Podczas piątkowej akcji 3 sierpnia pozyskano łącznie prawie 15 litrów życiodajnego płynu.
- Dziękujemy za kolejne litry krwi, które dzięki Wam popłyną do szpitali i do ich pacjentów mówi Sławomir Staszak prezes Klubu HDK w Szczytnie. - Cieszy nas fakt, że zamiast pływać w naszych pięknych, mazurskich jeziorach, zdecydowaliście aby to Wasza krew popłynęła do osób chorych - potrzebujących. Niezależnie od pogody lub sytuacji, zawsze można na Was liczyć. Nasze grono krwiodawców zaszczyciła dziś jedna z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki pani Anna Jesień. Zapraszamy na kolejne akcje poboru krwi. Wasza krew rtuje zdrowie i życie ludzkie. To najcenniejszy dar jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi.

Jak stwierdził jeden z krwiodawców - Krzysztof Suchodolski, który oddał już ponad 30 litrów „popływać mogę w każdej chwili, a dziś wolałem, aby to moja krew popłynęła do kogoś, kto jej bardzo potrzebuje i tak jak ja w ostatnich dniach mógł cieszyć się w przyszłości piękną pogodą i ciepłą wodą w jeziorach”.
Na kolejny pobór krwi zapraszamy 17 sierpnia również na parking marketu Kaufland.

Pamiętajmy!
Krew może oddać każdy zdrowy człowiek między 18. a 65. rokiem życia, który nie przyjmuje innych leków niż suplementy diety i środki antykoncepcyjne. Dawca musi ważyć więcej niż 50 kg. Taka osoba nie może też w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonywanej akupunktury, tatuażu czy przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zulugula #2554165 | 79.124.*.* 12 sie 2018 11:35

    a już myślałem że czarni dzielą się kasą z ubogimi i potrzebującymi tej kasy na operacje , które nie refunduje NFZ - a tu ZONK

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages