Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wmurowali kamień węgielny pod rozbudowę szpitala

2018-07-15 15:00:49 (ost. akt: 2018-07-15 15:06:52)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Kamień węgielny pod rozbudowę szpitala został wmurowany. Do lutego 2020 roku powstanie nowe skrzydło. Zawierać będzie: oddział dziecięcy na 20 łóżek, wewnętrzny na 50 łóżek, aptekę, laboratorium analityczne oraz pracownię endoskopową.

W poniedziałek 9 lipca odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę szczycieńskiego szpitala. Rozbudowa będzie polegała na powiększeniu istniejącego budynku o nowe trzykondygnacyjne skrzydło wraz z krytym przejściem łączącym oba obiekty. Zostanie tam zlokalizowany oddział wewnętrzny na 50 łóżek, dziecięcy na 20 łóżek, labolatorium, apteka szpitalna oraz gabinety diagnostyki endoskopowej. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu wynosi około 2 435 m 2. Rozbudowa szpitala pozwoli na zwiększenie ilości łóżek na oddziałach. Dzięki temu będzie możliwe powiększenie ilości świadczeń udzielanych na tych oddziałach i zmaleje liczba osób oczekujących na miejsce. Dzięki uzyskanej przestrzeni możliwe będzie również utworzenie Zakładu Opieki Leczniczej. Koszt inwestycji to prawie 18 milionów złotych
- Są takie chwile w życiu wspólnot lokalnych, które zapisują się na długie lata w pamięci i przechodzą do historii jako bardzo ważne. Po 12 latach mojego urzędowania taka chwila właśnie nadeszła. To jest największa inwestycja jaką kiedykolwiek prowadziem - mówił starosta Jarosław Matłach podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Szpitala Powiatowego w Szczytnie. - Jestem przekonany, że dzisiejsza uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, który jest symbolem rozpoczęcia rozbudowy szpitala jest właśnie taką chwilą. Na nowo budowany obiekt szpitalny mieszkańcy naszego powiatu czekali kilkadziesiąt lat. Dzisiejsza uroczystość jest początkiem spełnienia ich marzeń. Po zakończeniu rozbudowy do użytku zostanie oddany nowoczesny obiekt szpitalny spełniający najwyższe standardy - zapewniał.
Na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego czas oczekiwania na przyjęcie dla pacjentów ZOL wynosi nawet do dwóch lat. Szacuje się, że nowy oddział będzie obsługiwać 200 osób rocznie.
- Szpital, żeby istnieć, musi cały czas sięrozwijać. Taki, który stoi w miejscu, traci rację bytu – argumentował Jarosław Matłach. - Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w tym niełatwym do wykonania zadaniu. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się zrealizować to przedsięwzięcie.
Uroczystość zgromadziła przedstawicieli parlamentu, samorządów: województwa, miasta i gmin naszego powiatu, wykonawcy inwestycji, kierownictwa szpitala i pracowników, służb mundurowych oraz zaproszonych gości. Akt erekcyjny podpisali: Jarosław Matłach starosta szczycieński, Urszula Pasławska poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski, Sylwia Monika Jaskulska wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Ks. Bp. Janusz Ostrowski, Katarzyna Dośla reprezentująca Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Zygmunt Jakub Krosnowski prezes Konsorcjum KIM oraz Beata Kostrzewa dyrektor Szpitala w Szczytnie.
- To jedno z największych wydarzeń. Rozbudowa Szpitala Powiatowego - mówiła Sylwia Jaskulska. Już Jan Kochanowski w swojej fraszce mówił "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz". Wszyscy chorujemy i potrzebujemy fachowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej ale potrzebujemy też nowoczesnego sprzętu i szpitala na miarę XXI wieku. To jest chwila, na którą czekaliśmy wszyscy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ali #2537333 | 188.146.*.* 16 lip 2018 14:06

  A kto tam bedzie leczyl bo juz teraz to wiekszosc lekarzy to emetyci a mlodzi jakos do szczytna sie nie garna ciekaee dla czego!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. paweł #2537149 | 83.6.*.* 16 lip 2018 08:54

   kościół się dorzuca do rozbudowy ?? bo widzę tam przedstawiciela kościoła więc pewnie jako jeden ze sponsorów tam przybył bo w jakim innym celu ??

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Polak #2537031 | 89.228.*.* 15 lip 2018 21:20

    Czy w Polsce może coś się dziać bez udziału sukienkowych??? Czy czarna sukienkowa mafia, wszędzie musi żerować??? Nikt mi nie wmówi że Polska nie jest rządzona przez czarnych krwiopijców!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages