Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podaruj dzieciom bezpieczny dom

2018-06-19 11:52:42 (ost. akt: 2018-06-19 11:55:33)

Ciepły dom – pełen miłości i bezpieczeństwa, to podstawa udanego dzieciństwa. Niestety, wiele dzieci jest pozbawionych tego. Dlatego PCPR w Szczytnie stara się zapewnić im bezpieczną przystań. Tą przystanią są zawodowe rodziny zastępcze.

Rodziny zastępcze stwarzają dzieciom w trudnej sytuacji życiowej szansę na szczęśliwe dzieciństwo i odnalezienie utraconego spokoju. Są dla nich pomostem w drodze do rodziny adopcyjnej lub przystanią w oczekiwaniu na powrót do biologicznej rodziny, gdy ta już uporządkuje swoje życie. Rodzice zastępczy nie przysposabiają dzieci na zawsze. Zajmują się nimi i stwarzają jak najlepsze warunki do spokojnego codziennego życia, zaspokajając potrzeby i zapewniając możliwości rozwoju.

W dniu 09 czerwca rodziny zastępcze z terenu powiatu szczycieńskiego wraz z podopiecznymi świętowali Dzień Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Lepsze Dzieciństwo” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie, które realizuje zadania związane z pieczą zastępczą. Piknik odbył się pod hasłem „Tęcza wypełnia nasze serca”.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to dzień w którym szczególnie zauważamy wysiłek i pracę oraz wielkie serce pełne miłości, ludzi, tworzących nowe rodziny dla dzieci, które ich potrzebują. Codzienna bezinteresowna opieka Rodziców Zastępczych nie jest łatwa, wymaga ogromnego wkładu miłości, tolerancji, troski o lepsze jutro „Małego Człowieka”.

Podczas uroczystości przekazano serdeczne podziękowania Rodzinom Zastępczym za trud włożony w opiekę i wychowanie podopiecznych oraz oddaną współpracę z instytucjami wspierającymi dziecko i rodzinę. Najbardziej znaczącym podziękowaniem były wystąpienia artystyczne dzieci oraz przedstawienie ich talentów i pasji. Nie zabrakło zabawy w rodzinnej atmosferze, podczas której wyzwalana radość i uśmiech dzieci łączyła wszystkich w jedną wspólnotę. Dzieci mogły brać udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatora, a dzięki sponsorom otrzymały nagrody w postaci gier planszowych.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Szczytno Panu Sławomirowi Wojciechowskiemu, Sołtysowi Leman Zdzisławowi Bogackiemu za udostępnienie świetlicy wiejskiej
w Lemanach. Dziękujemy sponsorom za pomoc rzeczową i finansową: Firmie Euromix, Prezesowi Banku Spółdzielczego oraz Firmie Alexander, Zakładowi Mleczarskiemu Bel Chorzele.
Dziękujemy również Rodzinom Zastępczym za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Życzymy Państwu wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w pełnieniu tej jakże potrzebnej społecznie funkcji Rodziny Zastępczej, to dzięki Wam dzieci mogą mieć same radosne chwile beztroskiego dzieciństwa. Każde dziecko ma prawo do wychowania w rodzinie, potrzebuje stabilizacji, poczucia bezpieczeństwa, troskliwej opieki ze strony dorosłych, akceptacji i miłości. Nie wszystkie dzieci jednak mają zapewniony prawdziwy ciepły dom i właściwą opiekę. Szansą na szczęśliwe dzieciństwo jest rodzina zastępcza, która zapewnia dorastanie w bezpiecznych warunkach, wsparcie, nadrobienie deficytów i start w dorosłe życie.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ!
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SZCZYTNIE PROWADZI NABÓR KANDYDATÓW DO SZKOLENIA NA RODZINY ZASTĘPCZE. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU OSOBISTEGO W SIEDZIBIE CENTRUM PRZY UL. KONOPNICKIEJ 70, 12-100 SZCZYTNO ORAZ TELEFONICZNEGO 89 624 97 10.


"Jeśli jesteś wrażliwy na los dzieci, chcesz zostać rodzicem już nim jesteś, a chciałbyś podjąć się wychowania innych- przyjdz do nas i dowiedz się, jak zostać zawodową rodziną zastępczą. To równiez propozycja dla pedagogów, którzy chcą spełniać się w swoim zawodzie- być może to własnie Ty stworzysz rodzinny dom. Jeśli zawsze myślałeś o tym, żeby pomagać dzieciom i chcesz zostać rodziną zastepczą powinieneś:
- posiadać dobry stan zdrowia
- posiadać właściwe warunki mieszkaniowe,
- mieć odpowiednie predyspozycje osobowościowe,
- posiadać zdolności do czynności prawnych
- przebywać na terenie Polski,
- lubić dzieci, interesowac się ich poblemami.


Wiersz Aleksandry, lat 19 wychowanki rodziny zastępczej
„Razem czas spędzamy,
Wspólne pasje mamy,
zawsze się wspieramy,
nawzajem rozwijamy,
miłością siebie pałamy
Tak nam życie mija powoli,
choć bywa, że czasem serce boli,
więc płacząc sobie pomagamy
i razem się wspinamy
idąc po stromej górze życia,
nie mamy przed sobą nic do ukrycia”


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zdziwiona #2521829 | 5.172.*.* 19 cze 2018 17:33

  Bezinteresowna opieka? Chyba jednak nie do końca, bo niektórzy traktują to jak świetny, dochodowy biznes i utrzymują dom i własne dzieci

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages