Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Szczycieńska Noc Bibliotek

2018-06-17 12:02:57 (ost. akt: 2018-06-17 12:04:55)

Autor zdjęcia: Arch. MBP w Szczytnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję NOC BIBLIOTEK, która w atrakcyjny sposób promuje czytanie i bibliotekę.

Noc Bibliotek 2018 rozpoczęto kilka minut po godz. 19.00 głośnym czytaniem wiersza „Abecadło” Małgorzaty Strzałkowskiej. W programie wieczoru znalazło się wiele atrakcji. Jedną z ciekawszych i bardzo tajemniczych części Nocy Bibliotek była znakomita zabawa drużynowa w zagadkowym pokoju ESCAPE ROOM – ROZSZYFRUJ DROGĘ DO NIEPODLEGŁOŚCI, w której udział wzięli zarówno młodzież, dzieci, jak i dorośli. Wnętrze pokoju zostało zaaranżowane przedmiotami o tematyce międzywojennej m. in. mapy historyczne, mundur wojskowy, portret J. Piłsudskiego, stara maszyna do pisania, lupa, drewniana skrzynia itp. Tło wypełniała melodia pieśni patriotycznej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciemnym pokoju przy świetle latarek 5 zadań w zaplanowanej kolejności. Każde zadanie kryło podpowiedź do rozwiązania następnego. Biorący udział mogli korzystać z przygotowanej literatury. Każda z drużyn miała jak najszybciej rozwiązać zadania i odnaleźć tajny dokument, po przeczytaniu którego mogła opuścić pokój. Jednym z zadań było odnalezienie w skrzyni rozsypanych wersów pieśni patriotycznej i ułożenie ich we właściwej kolejności. Po poprawnym ułożeniu rozsypanki na odwrocie widniało hasło, które było podpowiedzią do kolejnej zagadki.
Dzięki uprzejmości firmy MOBILNASCENA.PL, która udostępniła nam grę „Skarb piratów”, uczestnicy stworzyli żywą grę planszową przemieszczając się skocznie po wielkiej kolorowej planszy, na której czekały niespodzianki t.j. dodatkowy rzut kostką czy przesunięcie się o kilka pól do przodu. Celem gry było dotarcie do skrzyni ze skarbem piratów. Dużą frajdę najmłodszym uczestnikom sprawiało rzucanie wielką kostką. Oprócz gry, dodatkową atrakcją były ogromne klocki, z których dzieci tworzyły bajkowe budowle. Nie zabrakło również recytacji wierszy oraz wesołego karaoke. Blask latarek oraz ruchome cienie z książki pt. „Gra cieni” H. Tulleta podkreśliły nocny klimat w bibliotece.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie internetowej http://mbp.miastoszczytno.pl/8851,NOC-BIBLIOTEK-2018.html


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages