Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Policjanci prowadzą pogadanki o bezpieczeństwie na wakacjach

2018-06-15 09:35:05 (ost. akt: 2018-06-15 09:37:56)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci rozpoczęli przedwakacyjne spotkania z uczniami miejscowych szkół, podczas których mówili o zasadach prawidłowego zachowania podczas wypoczynku letniego.

Wakacje zbliżają się już wielkimi krokami. Odczuwają to szczególnie uczniowie, którym pozostało jedynie kilka dni nauki. Letnia pogoda sprzyja też rozleniwieniu i myśleniu jedynie o wakacyjnej labie.
Nie należy jednak zapominać, że wypoczynek musi iść w parze z odpowiedzialnością. O tym właśnie, przykładem lat ubiegłych, przypominają szczycieńscy policjanci, którzy rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną.
Realizowane przez dzielnicowych i policjantkę od profilaktyki społecznej działania o nazwie „Bezpieczne Wakacje”, mają na celu omawianie z uczniami mogących wystąpić podczas wakacji zagrożeń, sposobów ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
St. asp. Justyna Samsel – Hryszkiewicz, sierż. szt. Grzegorz Licki, mł. asp. Piotr Soliwoda oraz sierż. Agata Mendelewska odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, Zespołu Szkół w Pasymiu oraz Szkoły Podstawowej w Spychowie.
Policjanci omówili zagadnienia związane z bezwzględnym przestrzeganiem zasad prawidłowego poruszania się na drogach a także położyli duży nacisk na odpowiedzialne zachowanie nad wodą.

Pamiętajmy:
bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.
Nie zapominajmy również o tym, aby:
nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu; nie kąpać się zaraz po jedzeniu; nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu; nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły; nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji; nie skakać do wody z dużej wysokości; dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok; podczas skurczu mięśni nie wpadać w panikę. Kiedy coś takiego nam się przydarzy starajmy się wezwać pomoc, jeśli jest ktoś w pobliżu. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy położyć się na plecach, spokojnie oddychać, zgiąć stopę w stawie skokowym i mocno przyciągając ją do siebie wyprostować nogę w kolanie i starać się dopłynąć powoli do brzegu.
Przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dybo wo -Jur gi #2545436 | 37.47.*.* 29 lip 2018 12:18

    Lepiej niech zainteresują się piciem piwa i paleniem "trawki" przez małolatów na placach zabaw na wsi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages