Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Bądź bezpieczny w swoim otoczeniu

2018-05-29 11:40:23 (ost. akt: 2018-05-29 11:43:34)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Konkurs jest inicjatywą, którą zainaugurowali policjanci dzielnicowi i polega na propagowaniu wśród uczniów klas młodszych prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia człowieka. Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca.

Każde dziecko musi wiedzieć, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną i w związku z tym powinno znać zasady postępowania w różnych miejscach, czy w różnych sytuacjach życiowych, aby uniknąć zagrożeń jakie mogą w nich wystąpić. Mówić i przypominać o nich powinni też dorośli: nauczyciele, rodzice czy inni opiekunowie. Poniżej przedstawione więc zostały najważniejsze z "bezpiecznych postaw" jakie przestrzegać powinny dzieci, aby uniknąć najpoważniejszych niebezpieczeństw.
Wiek szkolny to czas, kiedy należy zacząć wdrażać dziecko do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych poprzez uświadamianie mu skutków wielu niebezpiecznych i ryzykownych zachowań w domu, przedszkolu, na ulicy, w kontaktach z ludźmi i zwierzętami.
Wszyscy wiemy, że to dorosły nadal jest odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka i to on będzie winny zaniedbaniu, jeśli narazi życie, zdrowie lub bezpieczeństwo swojego malucha. Jednak już od dziecka może wymagać, by poznało i bezwarunkowo przestrzegało głównych zasad bezpieczeństwa, które ochronią jego zdrowie i życie.
Szczycieńscy policjanci dzielnicowi opracowali własny konkurs skierowany do uczniów klas młodszych szkół podstawowych z terenu powiatu.
Inicjatywa o nazwie „Bezpieczeństwo wokół nas” zapoczątkowana została w zeszłym roku na terenie gminy Szczytno a jej finał miał miejsce podczas Odlotowych Dni Dziecka, które odbyły się w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury.
W tym roku, mając na uwadze zainteresowanie jakim konkurs się cieszył, policjanci dzielnicowi przeprowadzają eliminacje w swoich rejonach służbowych.
Do etapu gminnego konkursu przystępują drużyny wszystkich szkół podstawowych, jakie funkcjonują na terenie danego miasta i gminy.
W celu przeprowadzenia konkurencji z zakresu wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy a także zasad przeciwpożarowych, policjantów wspomagają ratownicy medyczni oraz strażacy.
Drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych spotkają się w dniu 1 czerwca 2018 roku w Szczytnie podczas Powiatowych Dni Dziecka, gdzie policjanci przeprowadzą powiatowy finał konkursu „Bezpieczeństwo wokół nas”.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages