Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Przedstawiciele białoruskiego MSW szkolili się w Szczytnie

2018-05-18 11:59:17 (ost. akt: 2018-05-18 12:01:17)

Autor zdjęcia: W.Nowak, J.Pszczółkowski

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Białorusi przez trzy dni byli gośćmi w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wizyta białoruskich przedstawicieli miała na celu m.in. "wymianę doświadczeń".

Goście z Białorusi przebywali w Szczytnie od 15 do 18 maja. Jak informuje Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, celem ich wizyty było zapoznanie gości z systemem kształcenia policji oraz zaprezentowanie im bazy dydaktyczno-naukowej uczelni.

W oficjalnym spotkaniu białoruskiej delegacji z insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz podinsp. Andrzejem Pawłowskim – Kanclerzem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, które odbyło się 16 maja wzięli udział wysocy rangą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi: zastępca ministra ds. kadrowych MSW Republiki Białorusi Allaksandr Dalidovich, komendant Centrum Doskonalenia Zawodowego Pracowników i Specjalistów MSW Ihar Abiaremka, komendant Komendy Miejskiej Ochrony MSW Yuriy Fedorenko i st. inspektor ds. specjalnych zarządzania kadrami Mikalai Vanetski. Najpierw rozmawiano o historii Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, następnie goście zostali zapoznani z bazą dydaktyczno-naukową.

Zaprezentowano im m.in. bibliotekę, symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, strzelnicę oraz obiekty sportowe. Potem goście mieli możliwość wzięcia udziału w charakterze obserwatorów w przeprowadzanych warsztatach nt. Postępowanie zespołów medycznych Policji w zdarzeniach o charakterze masowym organizowanym przez Zakład Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W kolejnych dniach wizyty zorganizowane zostało spotkanie z dyrektorami poszczególnych Instytutów oraz kierownikiem Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego w celu omówienia systemu szkolnictwa policyjnego i doskonalenia zawodowego kadr. Spotkaniu przewodniczył podinsp. Andrzej Pawłowski – Kanclerz WSPol. Po spotkaniu delegatom zostało zaprezentowane Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze. Na zakończenie wizyty w WSPol przedstawiciele MSW Republiki Białorusi przyjrzeli się zajęciom praktycznym prowadzonym przez wykładowców uczelni.

Źródło: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2505019 | 83.9.*.* 20 maj 2018 15:32

  To teraz w szkole policyjnej trzeba aż dwóch osób do zrobienia zdjęcia?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AAA #2504066 | 89.228.*.* 18 maj 2018 13:22

  Lepsza Białoruś niż kraje zachodnie gdzie jest pełno terrorystów na ulicach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Takich partnerów maja nasze służby nooo..... #2504046 | 193.46.*.* 18 maj 2018 13:04

   Takich partnerów maja nasze służby nooo..... to najlepsze standardy rodem z KGB

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages