Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Przedszkolaki z Rudki z wizytą u szczycieńskich policjantów

2018-04-25 08:38:02 (ost. akt: 2018-04-25 07:49:50)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Szczycieńscy funkcjonariusze zadbali o to, by policjant od najmłodszych lat kojarzył się bardzo dobrze. Komendę Powiatową Policji w Szczytnie odwiedziła grupa przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Rudce.

Szczycieńskich policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola w Rudce. Do miasta maluchy wraz z nauczycielkami przyjechały autobusem miejskim, a następnie przyszli pieszo do komendy. W trakcie spotkania policjantka Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przeprowadziła quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, za co dzieci zostały nagrodzone odblaskami, które jak większość oznajmiła, przypną do plecaków by być bardziej widocznym na drodze.
Następnie przedszkolaki wraz z asp. szt. Anną Walerzak zostały oprowadzone po budynku komendy. Zobaczyły jak wygląda Niebieski Pokój, który jest przeznaczony do przesłuchań dzieci. W trakcie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć stół daktyloskopijny oraz zostawić swoje odbitki rączek na kartach. Ponadto dzieci wysłuchały st. asp. Tomka Walerzaka, który opowiedział o przesłuchaniach osób nieletnich.
Najciekawszym dla dzieci punktem spotkania okazało się wyjście na otwarty teren komendy, gdzie zobaczyli radiowóz policyjny oraz motory. Wraz z policjantami ruchu drogowego asp. Marcinem Grabskim oraz asp. Januszem Kodzis mogli włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe motorów, co okazało się niezłą frajdą dla maluchów. Policjanci ponadto sprawdzili wiedzę z zakresu ruchu drogowego.
Finałem odwiedzin był pokaz psa policyjnego przygotowany przez policyjnego przewodnika mł. asp. Rafała Jaworskiego.
Dzieci ze spotkania wyszły bardzo zadowolone, niektóre z nich mówiły, że w przyszłości chciałoby zostać policjantami.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages