Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Czuwają, pomagają i edukują

2018-04-24 10:11:18 (ost. akt: 2018-04-24 10:19:14)
OSP Trelkowo w 2017 roku zostało Najpopularniejszą jednostką w powiecie szczycieńskim

OSP Trelkowo w 2017 roku zostało Najpopularniejszą jednostką w powiecie szczycieńskim

Autor zdjęcia: GO

Nasza akcja\\\ Ktoś kiedyś powiedział, że strażak z OSP pracuje 24h na dobę, że w każdej chwili gotowy jest stawić się na alarm i wyjechać na akcję. Taką ciągłą gotowość do działania powinno się określać nie pracą lecz służbą.

Służyć w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej oznacza służyć ludziom z ponad milionem innych ochotników z całego kraju, stać na straży bezpieczeństwa oraz działać.
Wszyscy strażacy ochotnicy, słysząc wycie syreny, pędzą do wozu strażackiego .I nie ma znaczenia, czy syrena zawyje w dzień, czy w nocy, w święto. Nawet w Boże Narodzenie. Każdy pożar to katastrofa, gdzie sekunda zwłoki czy wahania, może być straszną w skutkach. Dlatego ochotnicy starają się reagować błyskawicznie na każde wezwanie. To nie tylko odpowiedzialne zajęcie, ale i bardzo niebezpieczne. Tym czasem członkowie OSP, jak by tego niebezpieczeństwa nie zauważając, spieszą z pomocą, nie tylko wtedy, kiedy odezwie się syrena .Gotowi są pomagać innym w każdej trudnej sytuacji.
Na terenie powiatu szczycieńskiego istnieją 34 jednostki OSP. Osiem z nich włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. System ten skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie, w drodze umowy cywilno-prawnej, zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych. Celem powołania systemu było przede wszystkim ujednolicenie i skoordynowanie działań o charakterze ratowniczym.
Na ponad 900 interwencji w roku połowa jest obsługiwana przez OSP. Powiat szczycieński jest dość rozległy. Gdybyśmy liczyli tylko na strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej to niestety na zmianie do dyspozycji jest ośmiu ludzi na zmianie i w nagłych sytuacjach zmian pogodowych nie byliby oni w stanie obsłużyć wszystkich zgłoszeń. Tak więc gdyby więc nie OSP, czas reakcji byłby zdecydowanie dłuższy.
Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP potrwa do 1 maja 2018 roku.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages