Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

„Szlakiem szczycieńskich Pofajdoków”

2018-04-13 12:31:34 (ost. akt: 2018-04-13 13:14:39)

Autor zdjęcia: kasia piórkowska

Pomimo, że miesiąc marzec był bardzo kapryśny, a pogoda "w kratkę" to i tak obfitował w wiele niespodzianek, które przygotowało dzieciom grono pedagogiczne Miejskiego Przedszkola Nr 1 "Bajka" w Szczytnie. Udało nam się znaleźć kilka pogodnych dni, by wyruszyć szlakiem Pofajdoków i szczycieńskich zabytków.

Dzieci z grup starszych powędrowały w odleglejsze zakątki naszego miasta. Zainteresowała je stara budowla na ul. Konopnickiej. To chata mazurska zbudowana z drewna bez użycia gwoździ. I naprawdę się nie zawaliła, dziwiły się dzieci, przetrwała wiele, wiele lat.

W środku chaty poznały rozkład pomieszczeń i ich wyposażenie. Największe zdumienie najmłodszych wywołało palenisko w kuchni. To chyba niemożliwe, aby palić ognisko w domu, by ugotować strawę. Przecież to bardzo niebezpieczne, łatwo wywołać pożar.

Ważnymi zabytkami w naszym mieście są ruiny zamku krzyżackiego, ratusz i muzeum. Muzealne eksponaty to pokłady wiedzy na temat życia dawnych Mazurów, ich pracy, codziennych zajęć, życia rodzinnego itp. W muzeum przedszkolaki uczestniczyły także w warsztatach plastycznych. Ponieważ był to okres przedświąteczny, wykonały wielkanocnego zajączka z papieru. Wszystkie wyprawy dzieci były dla nich prawdziwą lekcją historii o naszym mieście.

Przed świętami rozstrzygnęliśmy też konkurs na najciekawszą grę matematyczną „Matematyka na wesoło”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały 26 gier planszowych m.in. o tematyce patriotycznej i przyrodniczej np. „Podróż po Polsce”, „Spacer w lesie”, „Wędkowanie”, „Radosne Słoneczniki uczą się matematyki”, „Licz z nami Tulipankami”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody – statuetkę, dyplom i książkę „100 zabaw. Nauka przez zabawę”, a przedszkole wzbogaciło swoją bazę dydaktyczną. Podczas uroczystości dzieci rozegrały matematyczną grę planszową „Zamek Cyfr”.

Działania podejmowane przez pracowników przedszkola, dzieci i ich rodziców to efekt realizacji patriotycznego projektu edukacyjnego "Przedszkolaki dla Niepodległej".
Nasi sojusznicy nas w tym bardzo wspierają i służą pomocą.

Bożenna Duda

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages