środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ptaki oczami przedszkolaków

2018-04-13 11:29:34 (ost. akt: 2018-04-13 09:32:36)

Autor zdjęcia: Gminne Przedszkole w Lipowcu

Przedszkolaki z Lipowca i Kamionka wykonały album przedstawiający różne ptaki z ornitofauny Polski. Każde zdjęcie opatrzone zostało tekstem zaczerpniętym z literatury pięknej i opowiadało o danym ptaku. Dzieci zajęły drugie miejsce

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Lipowcu „Jasia i Małgosi” z grupy „Motylki” - i z oddziału w Kamionku z grupy „Kropeczki” wraz z nauczycielami: Wanda Gawryszewską i Krystyną Kowalczyk-Sawicz - wzięły udział w pierwszej edycja konkursu wojewódzkiego organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej - ”Ptaki – literackie i fotograficzne impresje” – zrealizowanym w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki zajęły II miejsca.
W sobotę 7 kwietnia dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zostali zaproszeni na konferencję podsumowującą konkurs i uroczyste wręczenie nagród i dyplomów do Muzeum Przyrody w Olsztynie. Pracą konkursową było wykonanie albumu (najlepiej przez kilkoro przedszkolaków ), składającego się co najmniej z 6 fotografii przedstawiających różne ptaki z ornitofauny Polski. Komentarzem do każdej fotografii miał być tekst zaczerpnięty z literatury pięknej (wiersz, fragment prozy lub dramatu), mówiący o ptaku z tej fotografii. Nauczycielki podjęły współpracę z pracownikami Gminnej Biblioteki w Lipowcu – Edyta Bednarczyk i w Kamionku - Katarzyną Napiórkowską.
Celem konkursu było : ukazanie uczestnikom bioróżnorodności ornitofauny najbliższej okolicy przedszkola; spopularyzowanie wśród dzieci wiedzy na temat biologii i zachowań ptaków; podniesienie umiejętności dzieci w zakresie rozpoznawania gatunków ptaków; propagowanie wśród dzieci postawy proekologicznej w zakresie poszanowania i ochrony bioróżnorodności ptaków; rozwijanie zainteresowania przyrodą i sposobami dokumentowania jej obiektów; rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży; uczczenie Światowego Dnia Ptaków; motywowanie nauczycieli do współpracy międzyprzedmiotowej przy realizacji projektów edukacyjnych; zaktywizowanie środowiska placówki (m. in. rodziców, grona nauczycielskiego).
Fundatorem atrakcyjnych nagród dla laureatów konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie – dzieci otrzymały dyplomy i wiele ciekawych nagród do wykorzystania podczas obserwacji przyrody i rozwijania zainteresowań ornitologicznych.
Dziękujemy organizatorom pracownikom WM ODN Pani Alicji Szarzyńskiej i Wojciechowi Tańskiemu za organizację konkursu.

Jolanta Ludwiczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. An #2485133 | 213.184.*.* 16 kwi 2018 06:58

    Super pomysł.Dobrze, ze dzieci poznają nasze ptaki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages