Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Ochotnicy czekają na nasze głosy!

2018-04-10 14:27:34 (ost. akt: 2018-04-10 15:01:05)
OSP Trelkowo w 2017 roku zostało Najpopularniejszą jednostką w powiecie szczycieńskim

OSP Trelkowo w 2017 roku zostało Najpopularniejszą jednostką w powiecie szczycieńskim

Autor zdjęcia: GO

Strażacy ochotnicy są dumni z tego, że ludzie ich doceniają. To niełatwa praca, więc czasem brakuje im druhów. Starają się więc zachęcać do wstępowania w swoje szeregi. Teraz poddali się ocenie mieszkańców regionu. Kto wygra?

Ochotniczą Straż Pożarną z Trelkowa w powiecie szczycieńskim trudno strącić z podium. Od wielu tygodni to właśnie ta jednostka wiedzie prym w rankingu regionalnym w naszym konkursie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. Czemu to zawdzięcza? — Bardzo się staramy — odpowiada tajemniczo Ryszard Mróz, prezes jednostki w trelkowie.

W jednostce działają wyszkoleni druhowie. — Wśród naszych ochotników mamy ratowników i jednego nurka. Chłopaki chcą się uczyć nowych rzeczy. Staramy się o łódź motorową, żeby zająć się też ratownictwem wodnym. Dziewczyny też się udzielają. Mamy teraz cztery panie — opowiada prezes Mróz.

Ryszard Mróz od lat pracuje na gospodarce. — Pamiętam lata 90., kiedy groziło nam, że stracimy jednostkę. Byli już chętni na naszą remizę. Pomyśleliśmy: „Jak to? A co będzie w razie pożaru?”. I razem z byłym już sołtysem zadziałaliśmy. Remiza została reanimowana. I tak po wieku perypetiach działamy dalej! — mówi.

Ochotnicy początkowo jeździli starym żukiem, potem starem, a teraz jeżdżą renaultem. A czego brakuje druhom z Trelkowa? — Nowej remizy. Nie mamy gdzie robić szkoleń, spotykać się. Jest ciasno — odpowiada Ryszard Mróz.

Ochotnicy chętnie integrują lokalną społeczność. Organizują zabawy i pokazy. Niejeden raz na swój temat usłyszeli dobre słowo z ust mieszkańców.

Prezes nie kryje, że utrzymywanie się w czołówce rankingu to powód do dumy. — Jest satysfakcja, że ludzie na nas głosują. Chcemy się pokazać, niech ludzie zobaczą, co robimy. Mamy chętnych ludzi do służby. Będzie nam miło, jak ktoś doceni nasze starania i wysiłek — uśmiecha się Ryszard Mróz.

Mimo że ochotnicy często są świadkami dramatycznych sytuacji, nie brakuje im też powodów do śmiechu. Zdarza im się zdjąć kota z drzewa albo... walczyć z kobietą, która nie pozwala ugasić pożaru. — Pewnej kobiecie zapalił się dom. Kiedy nasi ochotnicy przyjechali ugasić ogień, ona wyjęła narzędzie przypominające broń i zaczęła nam grozić — opowiada Ryszard Mróz. — Teraz to zdarzenie wspominamy ze śmiechem.

Rok temu w naszym konkursie ochotnicy z Trelkowa już pokazali, na co ich stać. Wtedy zajęli pierwsze miejsce w powiecie szczycieńskim, a trzecie w województwie wśród jednostek OSP niewpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Czy teraz pójdą o krok dalej i będą pierwsi w regionie? To już zależy od naszych czytelników.

Na drugim miejscu rankingu regionalnego znajduje się OSP Radomno, a na trzecim OSP Piasutno.

A my przypominamy raz jeszcze, że do końca konkursu został niespełna miesiąc! Dlaczego warto wziąć udział w naszej zabawie? Bo to właśnie dzięki ochotnikom możemy czuć się bezpiecznie. To oni najczęściej są pierwsi na miejscu zdarzenia. To im zawdzięczamy często swoje zdrowie i życie.

Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek, znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, których nie ma w tym systemie.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego sms-a to 1,23 zł brutto.

RANKING REGIONALNY ONLINE


RANKING: Młodzieżowe Drużyny PożarniczeRANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


Regulamin: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages