Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Na tropie polskich legend

2018-04-06 09:00:00 (ost. akt: 2018-04-05 22:53:09)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Gminne Przedszkole w Nowinach oddział Szczytno w ramach certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu” oraz projektu „100 lat dla Niepodległej” zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt.”Na tropie polskich legend”.

W konkursie wzięło udział 6 przedszkoli z terenu miasta i gminy Szczytno. W sumie wpłynęło 38 prac plastycznych. Podczas wyboru prac przez jury (Monika Kowalska oraz Agnieszka Steczka) zostały one podzielone na 4 kategorie związane z tytułem legend:
1.Smok Wawelski: I miejsce – Antonina Bąk (4 lata), II miejsce – Janina Palenik (5 lat), III miejsce- Mikołaj Skwiot ( 5 lat).
2. Złota Kaczka: I miejsce - Natalia Olender, II miejsce – Aleksandra Daszewska (4lata), III miejsce - Dawid Ciuchta (7 lat)
3. Syrenka Warszawska: I miejsce – Kalina Chmielewska (6 lat), II miejsce – Antonina Gdowik (5 lat), III miejsce -Weronika Sulej (6 lat)
4. Inne: I miejsce – „Król Popiel” Hubert Zaborowski (6 lat), II miejsce- legenda o” Łynie i Kirsnie” Gabriel Domurad (6 lat), III miejsce – „legenda o Lechu i orle białym” Barabara Orzoł, IV miejsce -„Legenda o Księciu i Rusałce” Emilia Marcińczyk (6 lat).
Dnia 26.03.2018r. odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, książkę o legendach polskich za pierwsze miejsca i kolorowankę „Moja ojczyzna” za drugie i trzecie, a reszta uczestników drobny upominek przygotowany przez władze Gminy Szczytno. W ramach podziękowań i nagrody dla wszystkich dzieci, grupa „Biedronki” przedstawiła w formie teatrzyku legendę o Smoku Wawelskim. Po zakończeniu konkursu dzieci oraz goście mieli okazje podziwiać wszystkie prace biorące udział w konkursie na przygotowanej w przedszkolu wystawie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a przedszkola zachęcamy do dalszej współpracy.

Katarzyna Górska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages