Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Ostatnie dwa dni głosowania! Kto zostanie SuperSołtysem naszego powiatu?

2018-03-07 12:29:02 (ost. akt: 2018-03-07 12:41:26)
Zgrane sołectwo to marzenie każdego sołtysa!

Zgrane sołectwo to marzenie każdego sołtysa!

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Rozogach

Na podium trwa zacięta rywalizacja. W chwili obecnej na prowadzeniu jest Marek Stolarczyk sołtys Rozóg, ale tylko kilka głosów mniej ma Izabela Magdaleńska sołtys wsi Koczek. Tuż za nimi są dwaj sołtysi z gminy Dźwierzuty: Leszek Kalinowski z Dźwierzut i Krzysztof Sawicki z Jeleniowa. Kto wygra? Wszystko zależy od Państwa!

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom.
Sołtysi w historii Polski pojawili się w XII wieku. W tamtych czasach sołtys miał we wsi bardzo dużą władzę. Był na przykład sędzią. W odrodzonej Polsce (od 1990 roku) sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przez radę gminy.
Chociaż na wsi mieszka więcej mężczyzn niż kobiet, to Ci pierwsi coraz częściej oddają władzę nad sobą w ręce pań. W Polsce jest tak już w 40% wsi.
Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na "Najpopularniejszego Sołtysa".
Tytuł "SuperSołtysa 2018" powiatu szczycieńskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2018 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.
Plebiscyt trwa od dnia 29.01. 2018 r. do 09.03.2018 roku czyli dwa przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.

Wybieramy SuperSołtysa 2018 w Powiecie Szczycieńskim:Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages