Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Przedszkolaki uczą się pomagać

2018-02-24 08:07:47 (ost. akt: 2018-02-24 08:12:43)

Autor zdjęcia: Miejskie Przedszkole "Bajka" w Szczytnie

Mali wolontariusze z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie od najmłodszych lat uczą się pomagać. W pierwszym półroczu 2017/2018 brały udział w różnorodnych wydarzeniach oraz akcjach charytatywnych.

W październiku przedszkolaki z "Bajki" uczestniczyły w imprezie zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury z okazji 15 urodzin Schroniska dla Zwierząt „Cztery łapy” w Szczytnie. Dzieci przygotowały i przedstawiły program artystyczny o ich mieszkańcach. W listopadzie zrobiły kolejny krok, a nawet dwa. Maluchy wzięły udział w dwóch akcjach charytatywnych. Jedna zorganizowana przez Urząd Miejski w Szczytnie i schronisko dla zwierząt. Przedszkolaki zbierały żwirek dla kotków. Odpowiedziały też na apel fundacji i przekazały nowe maskotki oraz materiały plastyczne dla dzieci przewlekle chorych przebywających w szpitalach. W grudniu z kolei odwiedziły pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci niepełnosprawne w szkole i przedszkolu specjalnym przy CRE w Szczytnie. Chciały podzielić się z Nimi radością i wspólnie poczuć nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewały piosenki, kolędy, recytowały wiersze. Sześciolatki natomiast wystawiły w przedszkolu „Jasełka” dla dzieci z pozostałych grup wiekowych. Półroczną działalność przedszkolaki zakończyły udziałem w akcji „Góra Grosza”. Przez dwa miesiące dzieci zbierały monety, z których usypały sporą „górkę grosza”. Łącznie zebrały 239,71 Pieniądze spakowały w płócienne worki oraz kartony wysłały pocztą organizatorowi. Wszystkie grosiki trafią do najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Przedszkolaki są bardzo wrażliwe na potrzeby nie tylko osób chorych i niepełnosprawnych, ale także zwierząt. Już od najmłodszych lat uczą się pomagać. Udział w akcjach charytatywnych ma dla nich ogromną wartość wychowawczą. To jeden z ważniejszych celów wychowania młodego pokolenia. Jesteśmy pewni, że w przyszłości będą aktywnymi wolontariuszami.
Udział w akcjach charytatywnych nie powiódłby się bez wsparcia rodziców. Serdecznie Im dziękujemy. Pamiętajmy wszyscy, że dobroć dana innym wraca do nas w dwójnasób.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages