Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sołtys wsi Koczek Izabela Magdaleńska na prowadzeniu!

2018-02-23 13:46:21 (ost. akt: 2018-02-23 13:49:55)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Rozkręca się nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2018 roku. Po trzech tygodniach głosowania mamy już pierwszych liderów klasyfikacji, ale wciąż daleko do jej rozstrzygnięcia. Przypominamy, że głosować na swojego sołtysa możecie do 9 marca.

Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na Najpopularniejszego Sołtysa.
Tytuł Super Sołtysa 2018 Powiatu Szczycieńskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Ilość głosów jest o tyle ważna, że może pomóc wywalczyć tytuł Super Sołtysa 2018 Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz plebiscyt kończy się na dwa przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.
Izabela Magdaleńska jest dowodem na to, że sołtysem nie musi być mężczyzna. Uśmiechnięta i zawsze gotowa do działania. Sołtys Koczka w swojej miejscowości aktywnie działa i chce zintegrować mieszkańców.
- To dla mnie ogromne zaskoczenie, bo nawet nie wiem kto mnie zgłosił - mówi pani Izabela. - Dziękuję mieszkańcom swojej wsi i wszystkim, którzy oddają na mnie swoje głosy. Funkcja sołtysa to przede wszystkim ciężka i odpowiedzialna praca na rzecz lokalnej społeczności. Oprócz dbałości o poprawę infrastruktury w sołectwie, sołtysi inicjują różne działania, które mają na celu zintegrować mieszkańców. Będąc sołtysem trzeba mieć świadomość o konieczności angażowania się w wiele różnych przedsięwzięć kosztem prywatnego czasu. Dziękujemy naszej pani Wójt Alicji Kołakowskiej za zakup działki na potrzeby sołectwa. Z funduszu sołeckiego ustawiliśmy na niej dwa przyrządy treningowe, na wiosnę powstanie też altanka i miejsce na ognisko, a w przyszlych latach chcielibyśmy dokupic sprzęt, by powstała siłownia pod chmurką. Jesteśmy małym sołectwem, jednak razem możemy wiele - zapewnia.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2447321 | 83.9.*.* 24 lut 2018 10:25

    Co za dziwny konkurs. W konkurencyjnej lokalnej gazecie Pani Sołtys Jesionowca wygrywa przez lata z rzędu, a tu nie ma żadnego głosu. No ale skoro §8 Regulaminu stanowi, że "Czytelnik uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów", to wszystko jest jasne.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages