Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości

2018-01-12 09:37:51 (ost. akt: 2018-01-12 09:39:51)

„Niepodległa Łączy” to projekt wydarzeń patriotycznych w naszym powiecie na upamiętnienie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

Projekt zakłada koordynację stu wydarzeń na 100-lecie Niepodległości, które będą zgłaszane przez urzędy, instytucje samorządowe, firmy, stowarzyszenia, grupy nieformalne, do "wspólnego" uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski. Przedsięwzięcie ma na celu zaangażowanie dzieci, młodzież i dorosłych z terenu powiatu oraz turystów do wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach podkreślających wartości patriotyczne i wolnościowe, szerzenie różnych form patriotyzmu wśród mieszkańców oraz ich aktywizacja.
- Mamy już pierwsze zgłoszenia do projektu – informuje Jarosław Matłach starosta szczycieński. - Padły już propozycje upieczenia stu chlebków na stulecie, uszycie stu flag, czy stukilometrowy rajd rowerowy. Ideą naszego pomysłu jest to, aby każdy mieszkaniec powiatu, stowarzyszenie, placówka, lub organizacja mogła włączyć się w ten projekt i coś zorganizować. My oczywiście będziemy to wszystko koordynować - zapewnia.
Czas trwania projektu przewidziany jest na styczeń-listopad 2018 r. Dnia 11 listopada odbędzie się uroczyste posumowanie wszystkich przedsięwzięć.
- Zależy nam na tym, aby te wydarzenia działy się na terenie całego powiatu, we wszystkich gminach - wyjaśnia Rafał Kiersikowski, naczelnik wydziału promocji w Starostwie Powiatowym w Szczytnie. - To właśnie "100" ma być symbolem, bo najważniejsze aby te wydarzenia były związane z odzyskaniem niepodległości, patriotyzmem. Pomysły na wydarzenia w ramach projektu "Niepodległa Łączy" można zgłaszać do końca października - dodaje.
Koordynator zapewnia: stworzenie kalendarza jedenastomiesięcznego umożliwiającego wpisanie swojego wydarzenia, na stronie www.powiatszczycieński.pl, będzie zakładka w której będą promowane wydarzenia które zostaną zgłoszone do projektu, za udział w projekcje zostanie wręczony certyfikat i pamiątkowy medal „Niepodległa Łączy”, plakaty i deklaracje oraz materiały promocyjne będą do pobrania w/w strony i fb, 11 listopada 2018 r planowana jest wystawa podsumowująca 100 wydarzeń.
Organizator wydarzenia powinien: Zgłosić do wydziału Promocji i Współpracy w Starostwie Powiatowym wydarzenie na druku (deklaracji) 30 dni przed rozpoczęciem, wysyłać dokumentację fotograficzną na adres email promocja@powiat.szczytno.pl oraz zapewnia środki i materiały do realizacji zadania.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages