Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Nagrodzeni w konkursie „Świadectwa przeszłości”

2017-12-30 15:15:41 (ost. akt: 2017-12-30 11:18:40)

Autor zdjęcia: UG Szczytno

Tuż przed świętami w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się finał konkursu historycznego „Świadectwa przeszłości. Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny".

Finał konkursu odbył się z udziałem wicewojewody Sławomira Sadowskiego i kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanach. Laureaci otrzymali z rąk nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Wiktoria Wierzchołowska, Damian Skalski, Agnieszka Cymerys. Celem konkursu było utrwalenie przejawów życia społeczno - politycznego na podstawie relacji uczestników i świadków wydarzeń historycznych żyjących w naszym regionie oraz zdjęć i dokumentów zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach.
Prace konkursowe miały formę wypowiedzi pisemnej, w której uczeń podejmował temat dziejów rodziny lub bliskich na tle wydarzeń historycznych związanych z dziejami Polski. Konkurs skierowny był do uczniów klas VI i VII i został zorganizowany przez Wojewodę Warmińsko - Mazurskiego z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages