środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Spotkanie wigilijne z kombatantami

2017-12-30 11:10:10 (ost. akt: 2017-12-30 11:11:38)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W Restauracji Zacisze odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z kombatantami, zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia oraz Szczycieńską Ligię Obrony Kraju.

Integracyjna Wigilia z Kombatantem to spotkanie kilku pokoleń Polaków. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podziękować żołnierzom II Rzeczypospolitej, zwłaszcza żołnierzom Armii Krajowej, za wielki trud i ofiarę jaką ponieśli w walce o wolną Polskę. Wszyscy o tym pamiętamy, pamiętamy o tym w sposób szczególny, nie tylko raz do roku, ale stale. Pamiętamy, że „wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba o nią nieustanie się troszczyć. … Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości. … Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” Nie możemy do tego dopuścić. Pomimo upływu czasu, musimy pielęgnować pamięć o bohaterach tamtych dni.
Podczas spotkania przypomnieliśmy młodzieży, że żołnierze II Rzeczypospolitej, chociaż jest ich niewielu, są jeszcze pośród nas. Oni zwyciężyli, i dziś są naszymi bohaterami. Są bohaterami wolnej, niepodległej i suwerennej Ojczyzny. Bohaterami, o których należy pamiętać i przed którymi trzeba chylić czoła.
Wspólnie z MON przygotowaliśmy dla naszych Bohaterów drobne upominki, które zostały przekazane podczas uroczystości. Niestety, ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli uczestniczyć w naszym spotkaniu, dlatego młodzież z organizacji proobronnych osobiście dostarczy pozostałe upominki wraz z życzeniami od przedszkolaków z przedszkola miejskiego „Promyczek”.
W uroczystości oprócz kombatantów i młodzieży z organizacji proobronnych uczestniczyli przedstawiciele sejmu, władz samorządowych, wojska i innych organizacji działających na rzecz krzewienia polskości i postaw patriotycznych. Słowo Boże do zebranych wygłosił Dziekan Dekanatu Szczytno Ksiądz Andrzej Wysocki. Gościliśmy również na naszej uroczystości młodzieżowy "Chór Festivo" pod przewodnictwem nauczyciela Pani Doroty Niechwiadowicz ze Szkoły Im. Orła Białego, która przygotowała dla zebranych wzruszający program artystyczny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2407009 | 91.8.*.* 30 gru 2017 19:15

    Jeszcze tan syf jest otwarty,i te zlewki z innych imprez sprzedawane są na następnych imprezach!!!! Masakra, sanepid powinnien to już dawno zamknąć

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages