Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Medale dla dużych, medale dla małych

2017-12-15 09:43:33 (ost. akt: 2017-12-28 10:26:12)

Autor zdjęcia: archiwum Katany Szczytno

SPORTY WALKI/// Aż 24 zawodników wystawiła Katana Szczytno na 3. edycji olsztyńskiego turnieju Rolling Spider Cup. Po trofea sięgnęli i Mali Wojownicy, i seniorzy.

Brazylijskie jiu-jitsu znajduje coraz więcej entuzjastów na Warmii i Mazurach. Turniej, który zorganizowano 10 grudnia w Olsztynie, był tego doskonałym potwierdzeniem, ponieważ na matach zameldował się prawdziwy tłum specjalistów od walki na chwyty i dźwignie.

Drużyna podopiecznych trenera Jacka Szewczaka liczyła łącznie 24 wojowników, z których grono seniorów stanowiło aż 10-osobowa grupa. W kategorii dzieci drogę na najwyższy stopień podium wywalczyli Zuzanna Kania (do 60 kg), Marcel Kobylas (kat. do 20 kg), Tomasz Kacprzak (kat. do 22 kg), Gaspar Święciński (kat. do 44 kg), Damian Srebrzyński (kat. do 55 kg) i Krzysztof Zaorski (kat. do 70 kg). Wśród starszych zawodników ze Szczytna bezkonkurencyjni okazali się natomiast Magdalena Nowak, Paweł Siemiaszko i Łukasz Elbruda.

Z mianem wicemistrzów powrócili do domów z kolei Igor i Piotr Szewczak, Tymoteusz Stachula, Antoni Skowroński, a także dwóch trenerów Katany (Paweł Wtulich i Kamil Wójcik) oraz Paulina Złotnik.

Miejsce w strefie medalowej przypadło w udziale ponadto Adrianowi Walasowi, Ignacemu Stachuli, Ksaweremu Niewiadomskiemu, Dominikowi Szczerbo oraz Arkadiuszowi Żywalewskiemu.
- Cieszę się z wyników tego turnieju, ponieważ w ostatnim czasie nasz klub nie miał zbyt wielu okazji do wystawienia seniorów - mówi trener Jacek Szewczak.
- Tym razem nie mogliśmy przejść jednak obok tego obojętnie. Drużynowe triumfy naszych Małych Wojowników to już norma. Po solidnej mobilizacji starszych szeregów udało nam się jednak, po raz pierwszy w historii klubu, zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej w kategorii seniorów - podsumowuje szkoleniowiec.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages