Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Mistrzowie rejonowej siatki

2017-12-10 09:38:49 (ost. akt: 2017-12-28 09:39:33)

Autor zdjęcia: PCSTiR Szczytno

SIATKÓWKA/// Pracownicy Powiatowego Centrum Turystyki i Rekreacji w Szczytnie mają w ostatnim czasie pełne ręce roboty. Po szeregu wcześniejszych turniejów, tym razem o siatkarskie złoto rejonu V stanęli uczniowie szkół podstawowych.

Jako pierwsze, 4 grudnia na hali sportowej Zespołu Szkół w Pasymiu odbyły się mistrzostwa tzw. "trójek". W kategorii dziewcząt wystartowały reprezentacje z SP nr 4 Mrągowo, SP Pasym i SP Rumy. I trzeba przyznać, że gospodynie nie wykazały się tego dnia zbytnią gościnnością: najpierw pokonały (0:2) Rumy, a następnie - po emocjonującej wojnie - uporały się wreszcie z Mrągowem (1:2), meldując się tym samym na 1. miejscu.

Do zmagań chłopców przystąpiły 4 zespoły: SP Pasym, SP nr 1 Pisz, SP nr 4 Mrągowo i SP nr 3 Szczytno. Tym razem poziom był zdecydowanie bardziej wyrównany. Ostatecznie jednak złoto zgarnął Pisz, który wygrał wszystkie mecze... poza jednym. Autorami jedynej porażki mistrzów okazali się uczniowie szczycieńskiej "Trójki". Na tym zwycięstwie jednak poprzestali, ponieważ później ulegli w derbach powiatu Pasymowi (1:2), a następnie o włos dali się wyprzedzić kolegom z Mrągowa (1:2). Dla pasymian z kolei jedynym zwycięstwem było to odniesione nad sąsiadami ze Szczytna, ponieważ później dali się dwukrotnie ograć 2:0 mrągowianom i piszanom.

Poza triumfatorami, na podium znaleźli się odpowiednio uczniowie SP nr 4 Mrągowo i SP nr 3 Szczytno. Tuż poza strefą medalową uplasowała się reprezentacja SP Pasym.

Co 4, to nie 3

Nim opadł kurz po zmaganiach "trójek", pod siatką rozpoczęły się Mistrzostwa Rejonu V w Mini Piłce Siatkowej "Czwórek".

Kolejna odsłona mistrzostw okazała się nieco bardziej "lokalna". W kategorii dziewcząt wystąpiły 2 drużyny szkół podstawowych ze Szczytna (SP nr 6 i SP nr 2) oraz ich koleżanki z SP nr 4 w Mrągowie. Mrągowianie - jako jedyna drużyna przyjezdna - wystawili również drużynę do rywalizacji chłopców, w której mierzyć musieli się z reprezentacjami szczycieńskich zespołów z SP nr 3 i SP nr 6.

W klasyfikacji dziewcząt po złoto sięgnęły uczennice SP nr 4 Mrągowo, wyprzedzając w wyścigu o złoto odpowiednio "Dwójkę" i "Szóstkę". I choć nie udało się gospodyniom sięgnąć po złoto - to chwilę później uczynili to ich koledzy z SP nr 3 w Szczytnie (srebro zgarnęła reprezentacja szczycieńskiej SP nr 6, a brąz Mrągowo).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages