Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Od mistrzostw do mistrzostw

2017-12-16 19:33:22 (ost. akt: 2017-12-28 09:25:05)

Autor zdjęcia: PCSTiR Szczytno

Trzy dni, trzy emocjonujące turnieje. Przedświąteczna ofensywa Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki w Szczytnie trwa w najlepsze. Tym razem poznaliśmy najlepsze młode drużyny piłki ręcznej oraz piłki siatkowej. Efekt? Nasi "dali radę"!

Jako pierwszy "na warsztat" trafił 12 grudnia półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Na hali ZS nr 3 w Szczytnie zameldowały się 4 drużyny: poza gospodarzami byli to uczniowie ze szkół gimnazjalnych w Mrągowie, Wilkasach i Ełku. Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym".

Mimo profesjonalnej oprawy zawodów, szczytnianie nie okazali się zbyt gościnni. Najpierw pokonali do zera Wilkasy, następnie nie stracili ani seta w walce z Ełkiem, a na koniec również - bez większego problemu - uporali się z Mrągowem, zachowując czyste konto. Najwyższy stopień podium należał do nich, ciut niżej uplasowały się natomiast odpowiednio Mrągowo, Ełk i Wilkasy.

Dzień później Rozogi stały się regionalnym centrum "szczypiorniaka". Na parkiecie sali sportowej ZS w Rozogach zorganizowany został bowiem półfinał Mistrzostw Województwa W-M w Mini Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Również i tym razem w szranki stanęły 4 zespoły: Olecko, Piecki, Giżycko oraz SP Rozogi, na uczniach których spoczął obowiązek obrony honoru powiatu szczycieńskiego.
I trudno byłoby im wyobrazić sobie lepszy początek rozgrywek. Po ograniu reprezentacji SP Piecki (11:4), wielu widziało już naszych szczypiornistów ze złotymi krążkami na szyi. Nadzieje na 1. miejsce dodatkowo rozbudził triumf nad Giżyckiem (2:5). Na ostatniej prostej naszym reprezentantom jednak zabrakło nieco koncentracji, przez co niespodziewanie łatwo oddali pole gry rówieśnikom z Olecka (4:14), przez co musieli zadowolić się "jedynie" srebrem.

Nim opadł kurz po wydarzeniach w Rozogach, hala ZS nr 3 w Szczytnie ponownie wypełniła się siatkarzami. Tym razem nieco starszymi, bo w pólfinale wojewódzkim starli się uczniowie 3 szkół ponadgimnazjalnych: poza ekipą szczycieńskiej "Trójki" publiczności zaprezentowali się zawodnicy z I LO w Ełku oraz LO w Gołdapi.
Jak się okazało, siatkówka to jeden głównych towarów eksportowych Szczytna, ponieważ i 14 grudnia nasi reprezentanci byli nie do zatrzymania. Zarówno konfrontacja z Ełkiem, jak i z Gołdapią, przebiegała dość jednostronnie - "Trójka" nie straciła ani jednego seta. W spotkaniu pokonanych ełczanie pokonali gołdapian (2:1), zgarniając tym samym srebro zawodów.
Zwycięski skład Gimnazjum Sportowego w Szczytnie: Drach Oliwier, Gałązka Jakub, Gut Kacper, Jakubowski Jarema, Kowalewski Filip, Maciejewski Dominik, Matłoch Joachim, Myślak Szymon, Cegielski Nikodem, Olbryś Maciej, Siwik Mateusz, Szymczak Jan (+ trenerzy Piotr Lisewski i Krzysztof Janowski).

Srebrna ekipa SP Rozogi: Gądek Kacper, Gądek Łukasz, Kaczmarczyk Karol, Mrugacz Dawid, Pejchner Kacper, Polańczuk Karol, Prusik Wiktor, Pszczółkowski Szymon, Szydlik Igor, Turek Bartosz, Warych Hubert, Zapert Piotr (+ trener Wioletta Żylińska-Zyśk).

Triumfatorzy z ZS nr 3 w Szczytnie: Caliński Szymon, Ciszek Michał, Drózd Mateusz, Gleba Filip, Jemielita Adam, Lisewski Konrad, Ogniewski Szymon, Pajewski Tomasz, Rosa Paweł, Ruszczyk Michał, Wlazło Karol, Wlazło Krzysztof (+ trener Piotr Lisewski).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages