Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Julia wróciła z medalem

2017-12-19 09:20:33 (ost. akt: 2017-12-28 09:22:10)

Autor zdjęcia: archiwum SKKK

KARATE/// Czwórka szczycieńskich wojowników wyruszyła w miniony weekend na podbój Koszalina, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski młodzieżowców i juniorów PZK.

Impreza organizowana pod szyldem Polskiego Związku Karate to jeden z bardziej prestiżowych turniejów karate kyokushin w naszym kraju. Startuje tam wyselekcjonowana "śmietanka" karateków: w tegorocznej edycji w szranki stanęło 156 zawodników z 50 klubów z całej Polski.

Wojownicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate największe nadzieje pokładali zwłaszcza w naszej aktualnej mistrzyni Europy Juniorów - Julii Kędzierskiej. Uczennica ZS nr 3 w Szczytnie nie zawiodła, dość gładko przechodząc przez fazę eliminacyjną. W półfinale czekała na nią z kolei zawodniczka gospodarzy. I - jak słyszymy w szeregach SKKK - powiedzenie, że "gospodarzom pomagają nawet ściany" w tym przypadku sprawdziło się w stu procentach.

- Julka znana jest z tego, że zawsze jest dobrze przygotowana kondycyjnie do swoich walk - komentuje shihan Piotr Zembrzuski - Po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie byłem przekonany, że sędziowie zarządzą dogrywkę. Wtedy przewaga Julki z sekundy na sekundę by jedynie rosła. Ich zdaniem dogrywka nie była jednak potrzebna. Nie wiem dlaczego tak się nie stało, nie chcę spekulować - mówi szkoleniowiec, dodając jednocześnie, że brązowy medal (jak na debiut Julii w mistrzostwach młodzieżowców) można traktować jako sukces... Choć nie do końca satysfakcjonujący.

Najbliżej powtórzenia wyniku klubowej koleżanki był Piotr Wiśniewski, który zdecydowanie wygrał swoją pierwszą walkę, ale w pojedynku o półfinał przegrał nieznacznie z późniejszym triumfatorem danej kategorii wagowej. W mistrzostwach walczyła również nasza srebrna medalistka z Pucharu Polski we Wrocławiu - Emilia Gwiazda. Nieco pecha, a także nie do końca wyleczona kontuzja sprawiły, że szczytnianka pożegnała się z turniejem już w eliminacjach. Dobry debiut, choć bez trofeów, zaliczył w Koszalinie ponadto Adrian Jędrzejczyk.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages