środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Akcja „Choinka” rozpoczęta

2017-12-19 14:29:00 (ost. akt: 2017-12-19 14:37:00)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą akcję prewencyjną pod nazwą "Choinka". Są to działania, które mają na celu odstraszenie amatorów nielegalnego pozyskiwania drzewek choinkowych w okresie przedświątecznym.

Na terenie powiatu szczycieńskiego policjanci rozpoczęli akcję "Choinka". Wspólne patrole ze strażnikami leśnymi mają udaremniać nie tylko nielegalne wycinanie świerków, jodeł oraz sosny, ale także kradzież drewna czy też kłusownictwo. Funkcjonariusze kontrolują pod tym kątem napotkane w lesie osoby i samochody.
Równolegle funkcjonariusze kontrolują targowiska gdzie oferowane są do sprzedaży jodły i świerki.
Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje drzewka. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek nielegalnie wyciętych z lasu. Dlatego policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi kontrolują dokumenty sprzedawców potwierdzające legalność pochodzenia świątecznych drzewek. Każdy sprzedający świąteczne drzewka musi wskazać źródło ich pochodzenia.
Policjanci przypominają, że za kradzież choinki z lasu policjant lub strażnik może nałożyć mandat w kwocie do 500 zł. W przypadku kradzieży większej wartości, sprawcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży.
Nadrzędnym celem wspólnych działań policjantów i strażników leśnych jest ochrona drzewostanu leśnego przed kradzieżą i zniszczeniami. Akcja „Choinka” potrwa, aż do Wigilii.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages