Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nowy partner Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

2017-12-11 09:10:00 (ost. akt: 2017-12-10 22:57:27)

Autor zdjęcia: Arch. WSPol w Szczytnie

WSPol w Szczytnie odwiedziła delegacja Ludowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie. Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uczelniami, a także zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem naszej szkoły.

We wtorek,5 grudnia pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Ludowym Uniwersytetem Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie (Chiny) zostało zawarte porozumienie, w ramach którego Uczelnie będą mogły podejmować wspólne działania na rzecz współpracy w obszarze szkolnictwa policyjnego, wymiany kadry czy wyników badań naukowych. Swoje podpisy pod umową złożyli insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz I Komisarz Policji Fan Jingyu – Szef Ludowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie. Podczas spotkania Komendant-Rektor zapoznał gości ze strukturą oraz funkcjonowaniem szczycieńskiej Uczelni, a także wspólnie z przedstawicielami wydziałów oraz instytutów WSPol odpowiadał na zadawane pytania.
Współpraca pomiędzy Uczelniami opierać się będzie przede wszystkim na prowadzeniu m.in. badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie bieżącej problematyki policyjnej, wymianie studentów w celu ich udziału w przedsięwzięciach o charakterze edukacyjnym, naukowym i badawczym, wizytach kadry w celu wymiany doświadczeń z zakresu edukacji i działalności naukowej, udziale w konferencjach, seminariach, wizytach studyjnych; wzajemnej pomocy w zdobywaniu, uzupełnianiu oraz wymianie materiałów i doświadczeń służących przygotowaniu i realizacji procesu kształcenia, prowadzenia działalności naukowo-badawczej czy wymianie informacji naukowych.
Podpisanie porozumienia było znakomitą okazją do zwiedzenia przez gości z Chin bazy dydaktycznej WSPol. Przedstawiciele Uniwersytetu z Pekinu zobaczyli m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, obiekty sportowe w tym strzelnicę, basen, siłownię oraz specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Polak #2395747 | 89.228.*.* 11 gru 2017 19:29

  Jak za PRL-u, wzorce trzeba czerpać od komunistów!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł #2395439 | 178.36.*.* 11 gru 2017 12:20

  Ta czarnulka po lewej Bardzo Fajna

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Met #2395343 | 46.77.*.* 11 gru 2017 09:39

  To nasi będą się uczyli jak pacyfikować demonstracje ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zrozpaczony #2395336 | 83.24.*.* 11 gru 2017 09:29

  Bariera językowa, inny ustrój polityczny, inna mentalność, kultura. Gratuluję, taka współpraca ma sens. Kadra i zapewne nieliczni studenci na koszt podatników będą urządzać wycieczki na Wielki Mur Chiński.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages