Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Policjanci z kursu podstawowego zakończyli praktyki w szczycieńskiej komendzie

2017-11-20 11:13:20 (ost. akt: 2017-11-20 11:18:38)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Przez dwa tygodnie 132 adeptów Wyższej Szkoły Policji pod dowództwem doświadczonych kolegów odbywali służby patrolowe, ruchu drogowego oraz obchodowe. Mieszkańcy powiatu szczycieńskiego mogli czuć się bezpiecznie, ponieważ na naszym terenie odbyło się 60 dodatkowych służb.

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzone zostały służby policjantów z kursu podstawowego odbywającego się w Wyższej Szkoły Policji. 132 funkcjonariuszy w trakcie 60 służb pod czujnym okiem doświadczonych szczycieńskich funkcjonariuszy realizowali wiele zadań. Kursanci pełnili wspólne służby z policjantami patrolowo – interwencyjnymi, ruchu drogowego oraz służby obchodowe z dzielnicowymi. Były to zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu. W szczególności ograniczenia popełnianych przestępstw i wykroczeń uznanych za szczególnie uciążliwe dla naszych mieszkańców, w tym tych o charakterze chuligańskim.
Młodzi policjanci w „ tzw. realu” mieli możliwość obsługiwania zdarzeń drogowych, kierowania ruchem podczas wprowadzonych objazdów a także sporządzenia dokumentacji, która jest niezbędną przy prowadzonych później postępowaniach.
Ci policjanci, którzy pełnili służby obchodowe z dzielnicowymi zobaczyli na czym polega rzeczywisty obchód. Odwiedzili z dzielnicowymi kilkadziesiąt rodzin, gdzie bezpośrednio porozmawiali z mieszkańcami naszego powiatu, wysłuchali ich trosk i zaproponowali rozwiązania, które mogą skutkować rozwiązaniem np. konfliktów sąsiedzkich. Ogromnym doświadczeniem dla młodych funkcjonariuszy, była możliwość podpatrywania pracy doświadczonych już policjantów.
Dodatkowe patrole, które były widoczne w wielu miejscowościach powiatu szczycieńskiego niezaprzeczalnie miały wpływ na realizację takich działań jak „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Bezpieczna Droga do Szkoły”, „Prędkość” a także działania na rzecz osób bezdomnych, nieporadnych życiowo oraz potrzebujących pomocy.
Czas jaki młodzi adepci sztuki policyjnej spędzili wśród czynnych policjantów pozwolił na skonfrontowanie teoretycznej wiedzy jaką posiedli w murach policyjnej uczelni z praktycznym przeprowadzaniem interwencji.
Na pytanie o to, jak po przebytych praktykach widzą pracę policjanta, jedna z funkcjonariuszek odpowiedziała: „teraz dopiero utwierdziłam się w przekonaniu jak ważna i potrzebna jest to praca”.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ........ #2378472 | 37.47.*.* 20 lis 2017 19:36

  no nauczył postepywać chamsko z ludzmi jak karac za byle co i zabierac dowody od aut chamstwo w szczytnie !!! a jak sam jezdzi to nie spojrzy !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Czytelnik #2378279 | 176.221.*.* 20 lis 2017 15:40

   Pan aspirant na pewno fachowo wiedzę przekazał :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dodatkowe powiadacie #2378173 | 89.228.*.* 20 lis 2017 13:24

   A biednej kobieciny po ,,nasz nowy dom" nie upilnowali

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages