Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Coraz więcej osób gra w tenisa ziemnego

2017-11-05 14:21:56 (ost. akt: 2017-11-05 12:25:17)

Autor zdjęcia: WM

Tenis Club Szczytno od wielu lat stara się popularyzować tenis ziemny w powiecie szczycieńskim poprzez prowadzenie nieodpłatnych zajęć dla dzieci i osób dorosłych.

- Są to treningi doskonalące grę zaawansowanych tenisowo zawodników, jak i kursy dla osób stawiających pierwsze kroki w tej dyscyplinie - mówi Witold Mocarski prezes Tenis Club Szczytno. - Z każdym rokiem na naszym terenie poszerza się grono osób grających w tenisa ziemnego na dobrym poziomie. Organizujemy szereg imprez i zawodów, w których tenisiści mogą z sobą rywalizować i tym samym podnosić swoje umiejętności. Z tą właśnie myślą organizujemy cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem ligę tenisową dla kobiet i dla mężczyzn. W tym roku Tenis Club Szczytno Liga 2017 odbyła się po raz ósmy - tłumaczy.
Liga letnia rozpoczęła się w czerwcu a zakończyła pod koniec września. Rozegrano wiele meczy, które toczyły się do dwóch wybranych setów. Przy stanie 1:1 grano supertiebreka do wygrania 10 punktów z dwoma przewagami. Zarząd ligi w składzie: Witold Mocarski, Marek Drapała, Anna Mocarska-Gierach oraz M. Radziszewski przez cały czas trwania rozgrywek prowadziła punktację.
- Postanowiliśmy w tym roku za czas spędzony na kortach, trud i determinację uznać wszystkich uczestników zwycięzcami - informuje Witold Mocarski. - Każdy otrzymał puchar jako zwycięzca w swojej katgorii. Był to system open, bez podziału na kategorie wiekowe. Grano według tabeli Bergera. Mecze rozgrywane były na kortach w Olszynach, Jerutkch, Szczytnie, Pasymiu i Wielbarku. W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie debli na halach sportowych. Dziękujemy Państwu Ślusarskim i Przychodko za udostępnienie kortów - dodaje.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages