Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w Gminie Szczytno

2017-09-11 08:10:00 (ost. akt: 2017-09-10 21:12:04)

Autor zdjęcia: Edyta Farjan

Złote i diamentowe gody to niezwykłe święto, obchodzone w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Aby na nie zasłużyć trzeba wytrwać w jednym związku, w małżeństwie 50 lat, a więc przeszło 18 tysięcy nocy i dni. Wspólne pół wieku to wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych ludzi, którzy instytucję małżeństwa postrzegają dziś inaczej. „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ...„ - te słowa 50 lat temu wypowiedziało dwanaście par z Gminy Szczytno i od pół wieku trwają w tej przysiędze.

Przykład życia tych par pozwala zburzyć wszystkie obawy. Są oni dowodem tego, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przysięgi małżeńskiej można dochować, że idąc przez życie we dwoje, wiernie dzieli się każdy sukces i radości, ale też każdy smutek i niepowodzenie. Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. To wielkim darem od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem pół wieku. Naocznym tego dowodem byli jubilaci - 12 par, którzy w minioną sobotę, 2 września w Restauracji „Albizja” w Lemanach świętowali 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego czyli „Złote Gody”. W tym szczególnym dniu swoje święto miały jeszcze cztery pary obchodzące w tym roku 60-tą rocznicę ślubu tzw. „Diamentowe Gody”.
Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski z Zastępcą Wójta Gminy Szczytno Ewą Zawrotną i Przewodniczącym Rady Gminy Szczytno – Zbigniewem Woźniak złożyli wszystkim jubilatom gratulacje życząc jednocześnie kolejnych lat przeżytych razem w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu. Małżonkom obchodzącym 50-tą rocznicę ślubu Wójt wręczył przyznane przez Prezydenta RP medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie’’.

Wszystkim parom małżeńskim redakcja naszej gazety życzy dużo zdrowia, radości oraz kolejnych szczęśliwych, wspólnie spędzonych lat.

Złote Gody (50-lecie pożycia małżeńskiego) obchodzili Państwo:
1. Danuta i Jan Antosiak
2. Danuta i Czasław Brzuzy
3. Halina i Zbyszko Dzięgielewscy
4. Zofia i Edmund Iskra
5. Barbara i Stefan Kowalscy
6. Krystyna i Józef Krajewscy
7. Teresa i Ginter Litek
8. Krystyna i Mirosław Majewscy
9. Marianna i Franiszek Niksa
10. Genowefa i Ryszard Płoscy
11. Wiesława i Kazimierz Sokołowscy
12. Elżbieta i Marian Szczygielscy

Diamentowe Gody (60-lecie pożycia małżeńskiego) obchodzili Państwo:
1. Alina i Stanisław Bil
2. Cecylia i Stefan Domian
3. Irena i Stanisław Gąsior
4. Zofia i Józef Kordek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages