środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Sierż. Agata Mendelewska wystartowała w policyjnym maratonie HARDMAN 2017

2017-08-13 08:36:54 (ost. akt: 2017-08-13 06:00:47)

Autor zdjęcia: Policja

W Ostródzie na terenie nabrzeża jeziora Sajmino, policjanci mierzyli się w walce o tytuł Hardmana 2017. By zdobyć to miano funkcjonariusze musieli dwukrotnie obiec jezioro, a także je przepłynąć. Ostatnią konkurencją był bieg z 30-kilogramowym obciążeniem. Po raz pierwszy w historii policyjnego maratonu udział wzięła policjantka, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Szczytnie. Sierż. Agata Mendelewska, która na co dzień pełni służbę w naszej komendzie.

Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie wspólnie z Instytutem Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i przy współpracy z Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji, a także lokalnym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowała w Ostródzie na terenie nabrzeża jeziora Sajmino ekstremalny maraton policyjny. Podczas tego sportowego przedsięwzięcia 10 policjantów z różnych jednostek województwa warmińsko-mazurskiego walczyło ze swoimi słabościami w czasie biegu i pływania w trudnych warunkach o miano HARDAMANA 2017.
W zawodach udział wzięli funkcjonariusze z:
Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - nadkom. Grzegorz Tomczak
Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie - podinsp. Marcin Romanow
Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie - asp. szt. Andrzej Dadasiewicz, mł.asp. Tomasz Litwiński oraz sierż. Mateusz Dobroński
Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie – st. sierż. Bartosz Dobroński
Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie – st. sierż. Rafał Syczew
Komendy Powiatowej Policji w Iławie - asp. Sławomir Siemianowski
Komendę Powiatową Policji w Iławie reprezentował asp. Sławomir Siemianowski a Ostródę podkom. Rafał Frenkiel.
Pierwszy raz w policyjnym maratonie „HARDMAN” wzięła udział policjantka. Sierż. Agata Mendelewska, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji
w Szczytnie.
Zawody odbyły się w nocy z 3 na 4 sierpnia 2017 na terenie plaży oraz jeziora Sajmino. Organizatorem zawodów o tytuł HARDMANA 2017 była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Patronat nad zawodami objął Komendanta Wojewódzki Policji w Olsztynie.
W regulaminie przedsięwzięcia, by zapewnić uczestnikom odpowiednie bezpieczeństwo, przewidziano udział maksymalnie 10 funkcjonariuszy. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach.
Chwilę po godz. 22:00, po sprawdzeniu sprzętu asekuracyjnego oraz omówieniu zasad bezpieczeństwa 10 zawodników rozpoczęło maraton. Zawodnicy musieli w warunkach nocnych przebiec dwa okrążenia wokół jeziora, dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tę próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 1600 m. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Po wyjściu z wody każdy z zawodników musiał przebiec jeszcze trasę 150 m z 30 kg obciążeniem.
Najszybszym zawodnikiem maratonu okazał się asp. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który dobiegł jako pierwszy do mety z łącznym czasem – 1 godz. 9 min. 12 sek. Tuż za nim na podium uplasował się podinsp. Marcin Romanow z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z łącznym czasem 1 godz. 11 min. 52 sek. Jako trzeci do mety dotarł podkom. Rafał Frenkiel z łącznym czasem 1 godz. 12 min. 10 sek. Reprezentantka szczycieńskiej jednostki policji, sierż. Agata Mendelewska jako jedyna policjantka spośród 9 mężczyzn, dobiegła do mety czwarta.
Puchary, medale, gadżety i dyplomy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki oraz Prezes Zarządu IBiON Piotr Koszczał.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages