Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Sześćsetką pojedziemy bezpieczniej i wygodniej

2017-08-08 09:18:58 (ost. akt: 2017-08-08 07:22:01)

Stan naszych dróg pozostwia jeszcze wiele do życzenia, ale powoli poprawia się. Już wkrótce bezpieczniej i wygodniej pojedziemy ze Szczytna do Mrągowa.

Jak co roku, po zimie, kierowcy skarżą się na dziurawe drogi i popękany asfalt. Dziurawa droga stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oprócz uszkodzeń samochodu są powodem bardzo ryzykownych zachowań na drodze. Problem jest szczególnie nasilony na przełomie zimy i wiosny, wtedy też liczbę ubytków na polskich trasach szacuje się w milionach.
- Ta inwestycja to pierwszy etap zmian. Cieszę się, że drogi w naszym regionie zyskują na bezpieczeństwie i wygodzie, bo to nie tylko ułatwi codzienne życie mieszkańcom, ale również turystom, którzy odwiedzają nasz region – mówi Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Podróżujący między Mrągowem a Szczytnem muszą przygotować się na utrudnienia. Warto jednak znieść te kilka miesięcy dyskomfortu, by później cieszyć się nową drogą. 27 lipca została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego na przebudowę drogi wojewódzkiej 600 na odcinku Mrągowo-Szczytno. Kontrakt przewiduje także rozbiórkę wiaduktu koło miejscowości Nowe Kiejkuty. Wiadukt zostanie zastąpiony przejazdem na poziomie szyn. Prace mają zacząć się do 18 sierpnia i zakończyć się do 2 listopada. Całkowity koszt inwestycji to 2607 275 zł, z czego 1 207 275 zł to środki własne województwa, a 1,4 mln zł pochodzi z budżetu państwa.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Że co? #2304167 | 78.131.*.* 9 sie 2017 11:46

    Przecież ta kwota nie wystarczy na przebudowę całej drogi. Co najwyżej wystarczy na połatanie dziur i utwardzenie pobocza i to pewnie nie na całej długości.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages