Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Przeżyli ze sobą ponad pół wieku w radościach i smutkach, w dobrym i złym...

2017-07-09 22:13:58 (ost. akt: 2017-07-09 22:18:31)

Autor zdjęcia: Arch. UM Szczytno

Każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każda decyzja ma konsekwencje. Taką miłość ślubowało przed 50 laty 11 małżeństw ze Szczytna. Jubileusz "Złotych Godów" był okazją do odnowienia przysięgi oraz wspomnień.

W sobotę 1 lipca, w Urzędzie Miejskim jedenaście par obchodziło złote gody, a jedna diamentowe. Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. To wielkim darem od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem pół wieku. Naocznym tego dowodem byli jubilaci, którzy świętowali swoje „Złote Gody”. Ceremonia miała uroczysty charakter. Nie zabrakło ciepłych słów oraz łez wzruszenia.
Pięćdziesiąt lat to tak wiele, ale jakże szybko minęło te pół wieku. W ciągu tych długich wspólnie przeżytych lat, było wiele dni radosnych i pięknych, były dni smutne i przykre, ale wszystkie przeżycia związały to małżeństwo jeszcze bardziej i potwierdziły słuszność decyzji sprzed 50-lat - o połączeniu wspólnych losów na dobre i złe.
Słowa św. Jana Pawła II mogą być puentą tych wspólnie przeżytych lat: „Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania, czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”.

Z okazji tak pięknego Jubileuszu Redakcja Naszego Mazura pragnie złożyć wszystkim Parom najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia!


RAMKA!!!
Jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili państwo Wanda i Zenon Osińscy.

Jubileusz 50-lecia obchodzili:
Krystyna i Zdzisław Buczyńscy
Krystyna i Jan Kamińscy
Wanda i Tadeusz Konieczni
Krystyna i Stanisław Kosakowscy
Teresa i Zdzisław Kuczyńscy
Teresa i Edward Kulągowscy
Teresa i Józef Krasula
Wiesława i Czesław Sierutowie
Genowefa i Piotr Tęcza
Jadwiga i Kazimierz Wróblewscy
Zofia i Bolesław ŻarnochCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages