Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Śmierć na komendzie policji. Zmarł 38-latek, który czekał na decyzję w sprawie aresztu

2017-07-06 17:11:37 (ost. akt: 2017-07-07 10:46:12)
Zdjęcie jest ilustracją do treści!

Zdjęcie jest ilustracją do treści!

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie zmarł przebywający tam 38-letni mężczyzna. Czekał na decyzję sądu ws. tymczasowego aresztowania za znęcanie się nad rodziną. Na terenie komendy przebywał trzecią dobę.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci 38-latka, który przebywał w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Mężczyzna zmarł dzisiaj w czwartek (6.07) rano. W areszcie przebywał trzecią dobę, a dzień wcześniej prokurator przedstawił mu zarzuty za znęcanie się nad rodziną.

W tej sprawie komunikat wydała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie:

W poniedziałek 3 lipca br. szczycieńscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z domów tamtejszej gminy. Zgłaszająca twierdziła, że mąż stosuje wobec niej i rodziny przemoc. W trakcie pierwszej interwencji policjanci wdrożyli procedurę „Niebieskiej Karty”. Mężczyzna zobowiązał się do zachowania zgodnego z prawem.

Po niespełna dwóch godzinach funkcjonariusze ponownie pojechali w to samo miejsce, gdyż mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu w dalszym ciągu groził swojej żonie. W tym przypadku policjanci zatrzymali 38-latka i przed osadzeniem go w policyjnym areszcie przewieźli do szpitala, aby wykluczyć przeciwwskazania do osadzenia mężczyzny w tym pomieszczeniu. Chcę nadmienić, że policjanci użyli wobec zatrzymanego jedynie kajdanek w trakcie konwojowania, żadne inne środki przymusu bezpośredniego nie były stosowane.

Następnego dnia mieszkaniec powiatu szczycieńskiego został przesłuchany przez policjantów i przyznał się do zarzucanego mu czynu. 38-latek złożył obszerne wyjaśnienia i stwierdził, że agresja i przemoc stosowane wobec rodziny spowodowane są jego problemami z alkoholem.

Następnego dnia mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie został przesłuchany i ponownie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci i prokurator zwrócili się do sądu o zastosowanie wobec 38-latka tymczasowego aresztu. Mężczyzna miał być w czwartek przewieziony do sądu na posiedzenie. Właśnie w czwartek około godziny 7:05 policjant pełniący służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych zauważył na ekranie monitoringu, że mężczyzna, który sam był w celi, leży w nienaturalnej pozycji. Policjanci natychmiast podjęli czynności reanimacyjne, które prowadzili przez 20 minut do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po kolejnych 20 minutach reanimacji przez ratowników medycznych, niestety mężczyzna zmarł.

O zaistniałej sytuacji, Komendant Powiatowy Policji ze Szczytna poinformował miejscowego prokuratora, który kilka minut po godzinie 8:00 prowadził czynności na miejscu zdarzenia. Równolegle I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, polecił przeprowadzić czynności wyjaśniające. W związku z tym do Szczytna pojechali policjanci z Wydziału Kontroli KWP w Olsztynie. Prokurator przeprowadził czynności procesowe, polecił przeprowadzenie sekcji zwłok, zabezpieczenie monitoringu z celi oraz dokumentację z przebiegu służby.

Śledztwo w tej chwili prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie, a wstępna kwalifikacja przyjęta przez prokuratora prowadzona jest w kierunku niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy.

mat. KWP Olsztyn/kw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (89) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co ma piernik do wiatraka #2283684 | 88.199.*.* 11 lip 2017 09:28

  Pił "wynalazki" to i zmarł. Gdzie tu wina policjantów?. Popatrzcie dookoła siebie, szczególnie ci starsi. Ilu znajomych pijaczków zmarło. Rzadko który dożywa do pięćdziesiątki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a #2283205 | 37.47.*.* 10 lip 2017 15:40

  Portal wm.pl ukrywa pedofilów?? Spełniam swój obywatelski obowiązek informuję, żeby strzec się domkowiczów z rejestracjami warszawskimi, bo tam mogą się ukrywać żydowscy i inni patologiczni bandyci, zwłaszcza z mafii POPiS, w tym pedofile, mordercy, złodzieje oraz ich pracownicy typu propagandziści, jak Niemczuk od "Rancza" (Żydówa do władzy) i "Dziewczyny ze Lwowa" (Ukrpol Michnika i akceptacja odbierania nam pracy przez tych gwałcicieli, którzy już w Polsce gwałcą), który chowa się w Piecach. Kto wydawał zezwolenia na budowę Warszawiakom, jak wiadomo, że Warszawa jest siedliskiem Żydzizny?? Wskazałam również w usuniętym komentarzu na to, kto zostawia worki ze śmieciami przy drogach, to właśnie Żydzizny, te niecywilizowane małpy, choć dla nich to być może forma zanieczyszczania, jak kałem pokoi hotelowych przez turystów z Izraela, jak coś ładne, trzeba zas.ać, Mazury ładne, trzeba zas.ać, zniszczyć, plaga żydowska się zleci, będzie gwałcić i kraść, zatruwać i powodować wypadki (chyba każdy widział jak te małpy z rejestracjami na "W" jeżdżą). Mam prawo ostrzegać ludzi przed niebezpiecznymi osobnikami, skoro idziałam złodziei warszawskich, czyli żydowskichw domkach nad jeziorami, to nawet moim obowiązkiem obywatelskim jest iostrzegać, tam czaić się mogą psychopatyczne zakapiory, Zydy z rządu z swołoczami do obstawy, antypolskie dzi.ki typu Schetyna, pedofile typu Gowin i inne taki żydowskie koczkodany, co jet ogromnym niebezpieczeństwem dla naszej społeczności, ludności mazurskiej. usuwanie ostrzegawczych komentarzy jest współpracą z tamkimi pedofialami, to umożliwianie im pozostawania tam w ukryciu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. a #2283197 | 37.47.*.* 10 lip 2017 15:28

  Widzę, że Wielki Żydowski Brat czuwa i usuwa niewygodne komentarze. Słyszałam, że Żydziny przejęły media, ale nie wiedziałam, że i takie lokalne broszurki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Hmmm. ... #2281202 | 81.190.*.* 8 lip 2017 07:50

  ......pewnie to oczekiwanie na decyzję Sądu go dobiło !?Był z pewnością zawsze grzeczny i dobry człowiek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. rytew #2281118 | 88.156.*.* 7 lip 2017 21:42

  A co ja mam zrobić byli u mnie kryminalni i zajebali mi słuchawki ,a podobno policja taka uczciwa, i co możemy myśleć o policji !! to i wyłącznie ich wina że ten Pan nie żyje są Policjanci z powołani , i z wyboru, bo nie mieli innego wyjścia.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (89)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages