Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Budżet obywatelski po raz czwarty

2017-05-19 08:42:54 (ost. akt: 2017-05-19 08:44:27)

Autor zdjęcia: miastoszczytno.pl

W pierwszej edycji zwyciężył projekt Pawła Krassowskiego, który zaproponował budowę nowoczesnego placu zabaw przy ul. Lanca. Ruszył właśnie nabór wniosków do czwartej edycji BO.

Trwa nabór wniosków do czwartej edycji programu Budżet Obywatelski „Mój projekt na 2018 rok”. W jego ramach pełnoletni mieszkańcy Szczytna mogą zgłaszać swoje propozycje. Projekty jak zaznaczają władze miasta - mogą dotyczyć wyłącznie zadań inwestycyjnych i zakupów rzeczowych. Poza tym projekt musi być możliwy do zrealizowania w danym roku kalendarzowym, czyli zakończyć się do końca 2018.
Wnioski można składać do 5 czerwca.
Złożone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem poprawności formalnej, prawnej i technicznej. Przeanalizowany zostanie też szacunkowy koszt przedsięwzięcia i możliwość jego wykonania. Projekty niespełniające wymogów zostaną odrzucone. Odrzucone zostaną również projekty zawierające wnioski o inwestycje zaplanowane wcześniej przez miasto. Po weryfikacji projektów nastąpi etap II, czyli głosowanie na projekty do realizacji. Głosowanie na projekty potrwa od 20 czerwca do 10 lipca. Głosy będzie można oddać za pośrednictwem kart do głosowania oraz systemu elektronicznego. W tej edycji karty do głosowania zyskają nowy wygląd. Do każdego projektu zostanie przygotowana dedykowana karta. Chcąc zagłosować na wybrany projekt trzeba będzie wybrać przypisaną do niego kartę. Aby włączyć się do projektu wystarczy zapoznać się z Zasadami Projektu, złożyć swój wniosek i zdobyć poparcie mieszkańców.

Co to jest budżet obywatelski?
Budżet obywatelski, inaczej budżet partycypacyjny, to specjalnie wydzielona kwota z budżetu naszego miasta o przeznaczeniu której zadecydują bezpośrednio mieszkańcy Szczytna. Pierwszy projekt wybrany w procedurze szczycieńskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowany został w 2015 roku (plac zabaw "Czar" przy ul. Leyka).


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages