Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Dzień Otwarty w WSPol. Szkołę odwiedziło kilkaset osób

2017-04-22 19:21:08 (ost. akt: 2017-04-22 19:28:27)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Kilkaset osób odwiedziło Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie podczas Dnia Otwartego. Zwiedzający mogli podczas tego wydarzenia zarówno zwiedzić bazę dydaktyczną uczelni, jak i zapoznać się z ofertą kształcenia, czy porozmawiać ze studentami.

22 kwietnia 2017 r. Wyższa Szkoła Policji otworzyła swoje drzwi i uchyliła rąbka tajemnicy wszystkim "ciekawskim". Podczas Dnia Otwartego szczycieńską Uczelnię odwiedziło kilkaset osób z całej Polski. Byli z nami zarówno zainteresowani studiowaniem w WSPol, jak również osoby zainteresowane pracą w Policji. Nie zabrakło także całych rodzin, które przyjechały zobaczyć miejsce, w którym chce studiować ich dziecko.

Uczestnicy Dnia Otwartego WSPol mieli okazję spotkać się z przedstawicielami dziekanatów, którzy omówili proces rekrutacji na wybranych kierunkach studiów, a także z przedstawicielem Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego, który przybliżył proces doboru do Policji.

Dzień Otwarty był również znakomitą okazją do zwiedzenia Uczelni i zapoznania się z jej bazą dydaktyczną. Gościom zaprezentowano m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, pływalnię, bibliotekę, strzelnicę, sprzęt i wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także specjalistyczne pracownie znajdujące się w Policyjnym Centrum Analityczno-Badawczym.

Podczas tego wydarzenia zainteresowani studiowaniem w WSPol mogli także zapoznać się z działalnością uczelnianych organizacji studenckich.

Zaprezentowali się m.in. przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Pasjonatów Psychologii, Studenckiego Koła Kryminologicznego „Causa Mali” oraz Studenckiego Koła Naukowego Prewencji. Z kolei członkowie Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych oprócz prezentacji Koła przygotowali dla zwiedzających stanowiska daktyloskopijne, na których można było pobrać swoje odciski palców, a także przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

mat. prasowe./ sierż. szt. Daniel Bruski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2231235 | 88.156.*.* 25 kwi 2017 19:20

    Młodzi ludzie zastanówcie się , to fabryka bezrobotnych/coto za zawody ????/ Strata czasu a potem praca w fast foodach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages