Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

OSP Wilmowo i OSP Trelkowo walczą o pierwsze miejsce w naszym plebiscycie!

2017-04-22 12:07:58 (ost. akt: 2017-04-22 13:32:47)

Autor zdjęcia: Archiwum "Gazet Olsztyńskiej"

Pozostało jedynie 2 dni do zakończenia glosowania na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. Oddawać glosy na wybraną jednostkę można do 24 kwietnia 2017 roku. do godz. 23.59.W naszym plebiscycie od kilku tygodni prowadzi OSP Wilamowo, jednak OSP Trelkowo jest tuż za nimi. To Państwo zdecydujecie, która z nich zyska tytuł najpopularniejszej OSP!

Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, z tego prawie 200 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą. To nie wszystko, ponieważ w naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic wiejskich, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają też place zabaw dla dzieci, a także sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach.
Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 24 lutego, a zakończymy 24 kwietnia 2017 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto.

TOP 10
1. Wilamowo
2. Trelkowo
3. Olszyny
4. Płozy
5. Świętajno
6. Wielbark
7. Lesiny Wielkie
8. Klon
9. Lipowiec
10. Dźwierzuty


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages