Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Ochotnicy z Wilamowa są zawsze gotowi nieść pomoc!

2017-04-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-04-15 10:31:44)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. W naszym plebiscycie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną na prowadzeniu ochotnicy z Wilamowa. - Jesteśmy gotowi nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy - zapewnia Maciej Sypiański z OSP Wilamowo. - To nasza misja. Najważniejszym celem jest ratowanie życia i zdrowia ludzi oraz ich dobytku - dodaje.

Strażacy - ochotnicy w obliczu przeróżnych zagrożeń i tragicznych chwil działają jak jeden organizm. Bez podziałów, a w myśl intencji "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Strażacy ochotnicy to ogromna grupa osób, która na pierwszym miejscu stawia życie i bezpieczeństwo innych ludzi.

OSP Wilamowo zawsze blisko ludzi
W naszym plebiscycie na prowadzeniu od kilku tygodni utrzymują się strażacy z Wilamowa w gminie Rozogi. W tym roku obchodzić będą 45 rocznicę powstania swojego OSP.Jednostka z Wilamowa liczy 29 druchów, w tym 2 kobiety.
- Muszę przyznać, że jak na tak małą jednostkę ochotnicy z Wilamowa są dobrze zorganizowani, przeszkoleni i posiadają aktualne badania - mówi Jerzy kaczmarczyk z Urzędu Gminy w Rozogach. - Na koniec 2016 roku otrzymali nowy samochód, który pozwolił na szybsze interwencje w przypadku zagrożenia. To dobrzy strażacy, zawsze gotowi nieść pomoc innym - dodaje.
Dzięki zaangażowaniu strażaków ochotników wielokrotnie ratowane jest życie ludzkie i dorobek wielu pokoleń.
- Udzielamy się społecznie, staramy się integrować naszą lokalną społeczność i zawsze jesteśmy do dyspozycji, gdy tylko syrena zawyje na alarm - opowiada Maciej Sypiański. - Zachęcamy młodych ludzi do wstępowania w nasze szeregi, bierzemy udział w zawodach, oddajemy krew. Ochotniczas straż pożarna to nasza misja - dodaje.

Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, z tego prawie 200 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą. To nie wszystko, ponieważ w naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic wiejskich, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają też place zabaw dla dzieci, a także sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach.
Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 24 lutego. Plebiscyt zakończymy 24 kwietnia 2017 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie potrwa do 24 kwietnia 2017 roku. do godz. 23.59.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages