Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Krzyż jako dar dla parafii

2017-03-25 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-24 22:56:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Siemieniuk

W dniach 25-26 marca Dekanalna Grupa Pielgrzymkowa Galindia Szczytnie organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Myślenicach. Pielgrzymi przekażą tamtejszej parafii specjalnie przygotowany dębowy krzyż z Chrystusem.

Będzie to 11 pielgrzymka Dekanalnej Grupy Galindia Szczytno na Misterium Męki Pańskiej. W minionym roku pątnicy odwiedzili Kalwarię Pacławską na Podkarpaciu. Wówczas też przekazali specjalny dar dla tamtejszej parafii - rzeźbę przestawiającą ukrzyżowanego Chrystusa. Krzyż wykonał artysta Zdzisław Grunwald z Zełwąg k. Mikołajek.
- Podobnie jak w minionym roku krzyż przekażemy jako wotum wdzięczności od naszej grupy – mówi Tadeusz Żywica- główny organizator pielgrzymki do Myślenic. – Zawsze to podkreślamy, że nasz wyjazd to nie wycieczka, ale pielgrzymka. Każdy z nas jedzie do Myślenic we własnej intencji i swoich rodzin, ponieważ mamy taką wewnętrzną potrzebę. Naszym opiekunem duchowym jest ks. Paweł Roszyński z Parafii Świętego Krzyża w Szczytnie
W Myślenicach pielgrzymi będą uczestniczyć w spektaklu Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”, który przygotowała Myślenicka Grupa Teatralna Misterium. Ten wyjątkowy spektakl jest doskonałą okazją do osobistego przygotowania się Świąt Wielkiej Nocy. Oczywiście pielgrzymi wezmą udział w uroczystej mszy św. Podczas wyjazdu grupa pielgrzymkowa zwiedzi m.in. Wawel, Brzegi w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.
Grzegorz Siemieniuk

O Galindii
Dekanalna grupa rowerowa Galindia Szczytno powstała jesienią 2003 roku. Inicjatorami jej powstania byli: Tadeusz Żywica i Tomasz Siurnicki. Od tego czasu grupa organizuje pielgrzymki m.in. do Częstochowy, Czerwińska, Wilna i Gietrzwałdu. Jak zgodnie twierdzą pątnicy w pielgrzymowaniu nie szukają atrakcji, próżnych doznań estetycznych, czy też tzw. folkloru religijnego.
sem


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/ur
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2211816 | 46.170.*.* 29 mar 2017 11:42

  Sam Barnaba jest jak koszmarek, tyle że internetowy. Wygodnie hejtować działania innych siedząc w domu. Ciekawe co sam robisz, poza opluwaniem innych?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Grupa Misterium #2210824 | 83.26.*.* 28 mar 2017 11:19

   Dziękujemy za obecność i zapraszamy ponownie :) Pozdrowienia z Myślenic!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Barnaba #2209787 | 79.187.*.* 26 mar 2017 18:25

   Treść artykułu powtórzona z zeszłego roku. Krzyż i rzeźba to koszmarek artystyczny. A przede wszystkim, cała akcja to wyraźne parcie na szkło pana organizatora. Nie szukają "folkloru religijnego"? Owszem, sami nim są,

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages