Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Ochotnicy z Wilamowa na prowadzeniu

2017-03-19 09:00:00 (ost. akt: 2017-03-18 19:37:32)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

W obliczu przeróżnych zagrożeń i tragicznych chwil strażacy działają jak jeden organizm. Bez podziałów, a w myśl intencji "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Strażacy ochotnicy to ogromna grupa osób, która na pierwszym miejscu stawia życie i bezpieczeństwo innych ludzi. Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. Na prowadzeniu w naszym plebiscycie jest OSP Wilamowo.

Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, z tego prawie 200 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem.
Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą.
To nie wszystko, ponieważ w naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic wiejskich, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają też place zabaw dla dzieci, a także sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach.
Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 24 lutego. Plebiscyt zakończymy 24 kwietnia 2017 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rtrwa do 24 kwietnia 2017 roku. do godz. 23.59.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/ur
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages