Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Walczyli o Złotą Siekierę

2017-03-14 10:22:28 (ost. akt: 2017-03-14 10:31:13)

Autor zdjęcia: Adam Gełdon

W piątek, 10 marca w Nadleśnictwie Spychowo odbyło się VIII Święto Drwala. Najlepszym pilarzem tegorocznych zawodów został Sylwester Jurczyk z ZUL S.C. DREWPOL.

13 pilarzy stanęło do walki o złotą siekierę nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. Była to już ósma edycja zawodów, w których udział biorą zakłady usług leśnych wykonujące prace na terenie Nadleśnictwa Spychowo. Jest to jedyna okazja w regionie, by naocznie zobaczyć, z jakimi zadaniami na codzień mają do czynienia pilarze i jakimi umiejętnościami muszą się wykazać.
Jest to również okazja do zapoznania społeczeństwa z zawodem pilarza i jego charakterystyką pracy, często bardzo niebezpieczną i wymagającą stałej koncentracji. Dlatego Święto Drwala ma na celu przede wszystkim promocję BHP podczas prac leśnych i ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych.
Zmagania odbywały się w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka złożona, przerzynka na dokładność oraz okrzesywanie. Również była osobna konkurencja dla 4 operatorów ciągnika do zrywki drewna.
Dla publiczności przygotowany został „Wielobój Drwala”, w którym można było rzucić gumofilcem do beczki, wałkiem papierówki na odległość, czy toporkiem do słupa.
Najlepszym pilarzem tegorocznych zawodów został Sylwester Jurczyk z ZUL S.C. DREWPOL, II miejsce zajął Rafał Szmigiel z ZUL Beata Skłodowska & Dariusz Kaczyński, a III Paweł Biedka z ZUL Żubr Trzcińscy & Koźmiński, który dodatkowo został najbezpieczniej pracującym drwalem. Najlepszym zrywkarzem został Zdzisław Niedźwiedzki pracujący w ZUL Żubr Trzcińscy & Koźmiński- zwycięzcy w kategorii na najlepszy zakład usług leśnych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/ur
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages