środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kolejne sukcesy nadkom. Jacka Szewczaka i jego podopiecznych

2017-03-13 13:22:53 (ost. akt: 2017-03-13 13:31:02)

Autor zdjęcia: Arch. zawodników

Zawodnicy Studenckiego Koła Sportów Walki WSPol znów w natarciu. Z IV turnieju Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu jitsu wrócili do Szczytna z 5 medalami, w tym dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym.

W sobotę, 11 marca 2017 r. w Mińsku Mazowieckim odbył się IV turniej Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu jitsu, w którym udział wzięło 460 zawodników z 40 polskich klubów oraz 5 klubów zagranicznych z Ukrainy i Białorusi.
Na zawodach wraz ze swoimi podopiecznymi wystartował wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadkom. Jacek Szewczak. Instruktor samoobrony i technik interwencji policyjnej Uczelni w turnieju wywalczył drugie miejsce, a jego podopieczni – w tym czworo studentów WSPol zrzeszonych w Studenckim Kole Sportów Walki – 23 medale (10 złotych, 3 srebrne i 10 brązowych) zajmując w turnieju 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Nadkom. Jacek Szewczak, po wygraniu dwóch walk eliminacyjnych w wadze purpura 88,3 kg, w walce finałowej przegrał nieznacznie jedną przewagą ( mały punkt) z reprezentantem Ukrainy
- Srebrny medal cieszy, choć odczuwam pewien niedosyt. To kolejny turniej, na którym zajmuję miejsce w czołówce. Jednak więcej satysfakcji sprawiły mi wyniki moich podopiecznych – powiedział po zawodach wykładowca WSPol
Najlepiej ze studentów WSPol w turnieju poradzili sobie Agata Szoda oraz Łukasz Elbrud, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Na drugim stanął Paweł Wtulich, natomiast na trzecim Wojciech Stępniak.
Wszyscy oni studiują „bezpieczeństwo wewnętrzne” na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol.
Pozostałe medale zdobyli młodzi adepci sztuki jujitsu, którzy na co dzień pod bacznym okiem nadkom. Szewczaka trenują na obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
- WSPol od dawna wspiera moich podopiecznych. Jedną z form tego wsparcia jest możliwość korzystania z bazy sportowej. To cieszy. Jednak, dzięki policyjnej Uczelni, zdobywają dużo więcej niż tylko kondycję i formę. Tu uczą się od najmłodszych lat zdrowego stylu życia, dalekiego od wszelkich używek i uzależnień, uczą się szacunku do drugiego człowieka, do funkcjonariuszy służb mundurowych, z którymi przecież mijają się na korytarzach – mówi nadkom. Jacek Szewczak
Warto dodać, że jednym z małych wojowników jest syn wykładowcy ZPB IBiPP WBW WSPol, który mimo 7 lat, w tym roku wygrał już 4 turnieje, w dwóch zostając najlepszym zawodnikiem zawodów.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/ur
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages