Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Dźwierzuty tętniły ping-pongiem

2017-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-11 09:29:33)

Autor zdjęcia: GOK Dźwierzuty

Miniony piątek i sobota postawiły Dźwierzuty w stan najwyższej, tenisowej gotowości. Miejscowa sala sportowa gościła najpierw ponad setkę uczestników Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjów, a dzień później zawodnicy mieli okazję rywalizować także w Otwartym Turnieju o Puchar Wójta.

Do szkolnego boju przystąpiło 110 zawodników i zawodniczek z 5 okolicznych szkół podstawowych. Poza gospodarzami przy stołach zameldowali się w ten sposób gracze reprezentujący Orżyny, Kałęczyn, Linowo i Rumy. By wyniki były możliwie najbardziej sprawiedliwe i obiektywne, uczestników podzielono na 12 kategorii.

Po wielu godzinach zmagań, nagradzanych głośnymi brawami przez kibiców, wyłoniono bezsprzecznych triumfatorów. W rywalizacji dziewcząt szkół podstawowych złoto wywalczyły Kleniewska Zuzanna (kat. klasy I-III), Oliwia Więcej (kat. klasy IV-V), Kamińska Julia (kat. klasy VI), a wśród ich starszych koleżanek z gimnazjum królowały Julia Samsel (klasy I), Nikola Zalewska (klasy II) i Aleksandra Manelska (klasy III).

W kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium "podstawówki" swe tenisowe pojedynki zakończyli Mateusz Wyrwas (klasy I-III), Krystian Wnuk (klasy IV-V) i Filip Dudziec (klasy VI). Rywalizację gimnazjalistów zdominowali natomiast Norbert Knizia (klasy I), Krystian Baukła (klasy II) oraz Rafał Wójcik (klasy III).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu, który zaprezentowali nasi młodzi zawodnicy. Udowodnili, że zacięta walka nie jest im obca, a jednocześnie nie zapominali w niej o grze w duchu fair play - mówi Jarosław Szpyrka, sędzia główny zawodów.

- Impreza nie odbyła się bez wsparcia ze strony nauczycieli wychowania fizycznego: Aleksandra Ciechacka, Agata Biruk, Marzena Sztymelska, Anna Kleniewska, Jarosław Śmieciuch, Łukasz Marud... wielkie dzięki za pracę, którą włożyliście. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zorganizować jeszcze wiele tak wspaniałych imprez - dodaje animator sportu.

Dzień później, w sobotę, po raz pierwszy rozgrywki przyjęły formę otwartą. O prestiżowy Puchar Wójta Gminy Dźwierzuty rywalizować mógł więc każdy, kto czuł się na siłach. Miało to odzwierciedlenie we frekwencji: z reguły zawody gromadziły ok. 10 zawodników, tym razem było ich aż 28.

- Zawody rozgrywane były systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych. Walka przy pięciu stołach trwała przez długie, cztery godziny, dokładnie od 10:00 - mówią organizatorzy.

Najlepszym, których listę prezentujemy poniżej, nagrody wręczyła wójt Gminy Dźwierzuty - Marianna Bogusława Szydlik.

Klasyfikacja końcowa:
Panie: 1. Justyna Żelichowska, 2. Monika Poniatowska, 3. Julia Dec
Panowie: 1. Jacek Baczewski, 2. Grzegorz Kukawski, 3. Kamil Mikulak, 4. Adam Turczynowicz.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages